Версія для друку

Кафедра аерогідромеханіки та енергомасопереносу

Детальну інформацію про освітні програми, науково-педагогічний склад кафедри та контакти знайдете тут:
http://mmf.dnu.dp.ua/index.php/about-faculty/kafedry/kafedra-aerogidromehaniki-ta-energomasoperenosu/

Телефон: +38 056 766 49 05

Завідувач кафедри – Дреус Андрій Юлійович, доктор технічних наук, професор.

Кафедра запрошує абітурієнтів на такі спеціальності:

113 – Прикладна математика

ОПП бакалавра «Прикладне комп’ютерне та математичне моделювання»
ОПП магістра «Комп’ютерні технології та моделювання в механіці рідини та газу»
ОНП PhD «Прикладна математика»

144 – Теплоенергетика

ОПП бакалавра «Теплоенергетика»
ОПП магістра «Теплоенергетика»
ОНП PhD «Теплоенергетика»

Навчальний процес за цими програмами забезпечують 2 професори та 5 доцентів.

Презентації спеціальностей кафедри:

Спеціальність «Прикладна математика», ОП «Прикладне комп’ютерне та математичне моделювання»

Фотопрезентація спеціальності «Прикладна математика», ОП «Прикладне комп’ютерне та математичне моделювання»



Основні напрямки наукових досліджень кафедри
:
  • комп’ютерні технології та моделювання аеродинамічних та теплообмінних процесів;
  • проектування енергетичних систем на основі відновлювальних джерел енергії – Сонця, вітру, біомаси та ін.;
  • комп’ютерне моделювання розповсюдження техногенних забруднень, прогноз природних та екологічних катастроф, методи їх запобігання;
  • розробка нових видів палив на основі сучасних технологій емульгування;
  • космічне машинобудування, проектування сучасних літальних апаратів різного призначення;
  • створення ефективних енергоощадних та ресурсоощадних технологій, енергоаудит.
Сучасний світ базується на енергетиці. Аерогідромеханіка та тепломасообмін – наукова основа енергетики. Спеціалісти з аерогідромеханіки та тепломасообміну, що володіють сучасними комп’ютерними технологіями та принципами математичного моделювання, завжди були і є найбільш затребуваними в промисловості, на транспорті, в конструкторських бюро та в найбільш розвинутих наукомістких IT-фірмах.

Ще в 30-х роках минулого століття в Дніпропетровському університеті існував аерогідромеханічний напрям підготовки фахівців, науковці якого заклали фундамент сучасної науки про течію та теплообмін в рідині та газі.

У 1960 році було проведено перший набір студентів на спеціальність «Гідроаеродинаміка». З того часу кафедра готує унікальних фахівців, що поєднують глибокі теоретичні знання з фундаментальних математичних та механічних дисциплін зі здатністю розв’язувати практичні завдання будь-якої складності.

Теоретична підготовка майбутніх фахівців тісно пов’язана з практичною діяльністю. На кафедрі діє промислова аеродинамічна труба Т-5, в якій проводяться дослідження перспективних вітротурбін, елементів літальних апаратів тощо.


Ознайомча екскурсія школярів в лабораторії малих аеродинамічних труб

Випускники кафедри створюють ракетно-космічну галузь України, працюють в авіаційної промисловості, кораблебудування, на сучасних енергетичних об’єктах та в IT-сфері. Кафедра забезпечує студентів першим робочим місцем на провідних підприємствах України, а саме в конструкторському бюро «Південне», АТ «Мотор Січ», у високотехнологічних IT-компаніях.

Фахівці кафедри мають тісні зв’язки із науковцями Інституту технічної механіки (м. Дніпро), Інституту геотехнічної механіки (м. Дніпро), Інституту транспортних систем та технологій (м. Дніпро), Інституту відновлювальної енергетики (м. Київ), Інституту теплофізики (м. Київ), Інституту гідромеханіки (м. Київ), зі спорідненими кафедрами Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» та ін.

Створена на кафедрі наукова школа, яку очолює д.ф.-м.н., професор О.Г. Гоман відома далеко за межами України. Творцями цієї школи були: член-кор. НАНУ, проф. М.В.Поляков, член-кор. НАНУ В.І. Тимошенко, член-кор. НАНУ О.В. Пилипенко, проф. О.О.Кочубей, проф. М.М. Біляєв, проф. О.О.Рядно, проф. В.К.Хрущ, проф. О.А. Приходько, проф. В.П. Басс, проф. В.В. Кравця, проф. Ю.А. Семенов та багато інших.

Співробітники кафедри підтримують тісні зв’язки зі своїми іноземними колегами. Це дає змогу студентам кафедри продовжувати навчання з отриманням стипендії за програмою магістра та доктора філософії (PhD) в провідних університетах світу.

Наприклад, випускники кафедри Володимир Бородін (2010) та Віктор Решняк (2011) та отримали ступінь PhD в Університеті штату Теннессі (США). Зараз вони працюють у світових наукових центрах.

Випускник кафедри Віктор Решняк – співробітник Національної лабораторії енергетики США Oak Ridge National Laboratory

Випускниця 2011 р. Аліна Краснобрижа блискуче захистила дисертації в Технічному Університеті м. Нант (Франція) і зараз працює доцентом в Університеті Парижу Х.


Випускниця кафедри Аліна Краснобрижа – доцент Університету Париж Х