Палац культури студентів
Адреса: 49027, м. Дніпро, пл. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка).
Мапа
Телефон: черговий (056) 766-49-76.
E-mail: pks_dnu@ukr.net
Соціальні мережі
Сайт www.palac.dp.ua
Facebook спільнота
Instagram
Директорка Палацу культури студентів ДНУ – Тимошенко Ксенія Владиславівна, тел. (067) 591-08-42.
Комендантка – Гора Лариса Іванівна, тел. (067) 589-15-37.
Художня керівниця - Сириця Наталія Вікторівна, тел. (067) 886-19-05.
Основні документи:
Положення про Палац культури студентів ДНУ
Н-54 від 08.02.2024 Про перейменування Палацу культури студентів
Наказ №143 від 06.05.2024 р. про затвердження тарифів на платні послуги культурно-освітнього центру Палацу студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара
– створення необхідних умов для відродження, збереження та розвитку української культури і творчості в усій різноманітності її видів та жанрів, всіх видів мистецтв, креативних індустрій тощо;
– створення та організація діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;
– розкриття творчих здібностей та підтримка молодих талантів, розвиток аматорського мистецтва та самодіяльної творчості, виховання всебічно розвинених особистостей;
– створення необхідних умов для спілкування, відпочинку і розваг, задоволення культурних потреб студентів та молоді.
Сфера охорони та збереження культурної спадщини:
– сприяння діяльності Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, інших громадських, науково-дослідних, проєктних організацій, установ та підприємств різних форм власності щодо охорони культурної спадщини;
– забезпечення, по можливості, вільного доступу до пам'ятки, з метою екскурсійного відвідування;
– утримання пам'ятки в належному стані, захист від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до Закону та охоронного договору.
Культурно-освітня діяльність Палацу культури:
– надання платних послуг, проведення заходів за угодами з підприємствами, організаціями, установами та окремими громадянами;
– організація та проведення культурно-мистецьких проєктів (заходів), регіональних мистецьких фестивалів і конкурсів, виставок, конференцій, семінарів, концертів, мистецьких аукціонів та інших заходів, у тому числі на комерційній основі.
Основні функції:
Палац студентів є центром дозвілля студентської молоді університету, здійснює організаційно-методичну допомогу факультетам та разом із радою студентів організовує культурно-освітню роботу в ДНУ.
Для реалізації завдань та проведення культурно-освітньої та організаційно-методичної роботи Палац студентів:
– створює та організовує діяльність творчих колективів, гуртків, студій, любительських об'єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;
– організовує та проводить фестивалі, конкурси, виставки та інші форми показу результатів творчої діяльності клубних формувань;
– здійснює підготовку і проведення тематичних, театрально-розважальних, концертних, ігрових, видовищно-спортивних, танцювальних, інформаційно-виставкових, літературно-художніх та інших дозвіллєвих програм.
– організовує проведення спектаклів, концертів, масових театралізованих свят, народних гулянь, інших театрально-видовищних заходів, у тому числі за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців;
– організовує та проводить конгреси, конференції, виставки, семінари, мистецькі аукціони та лекторії з різних галузей знань;
– організовує дозвілля студентської молоді, у тому числі проведення вечорів відпочинку, молодіжних балів, карнавалів, дитячих свят та інших розважальних програм;
– готує рекламні, інформаційні, музичні, видові, відео- і кіносюжети та програми, музичні фонограми, здійснює їх демонстрацію;
– за дорученням ректора ДНУ здійснює міжнародні культурні зв’язки згідно з чинним законодавством України.
Для охорони та збереження палацу (будівлі Палацу студентів), популяризації культурної спадщини як національної культури:
– популяризує серед населення культурну спадщину, як національну культуру, сприяє її вивченню дітьми та молоддю;
– здійснює роботу з відродження та збереження традиційної народної культури, народних промислів та ремесел;
– проводить роботу з охорони культурної спадщини та організовує науково-методичну, експозиційно-виставкову та видавничу діяльності у цій сфері;
– забезпечує доступ відвідувачів до будівлі Палацу студентів з метою екскурсійного відвідування;
– здійснює заходи з охорони будівлі, запобігання її руйнування або заподіяння їй шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту;
– забезпечує в установленому законодавством порядку утримання охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок.
З метою проведення культурно-мистецьких заходів на комерційній основі, провадження інших, не заборонених чинним законодавством, видів господарської діяльності:
– організовує лекторії (з питань культури та мистецтва, науки і техніки, краєзнавства тощо);
– проводить групові та індивідуальні заняття з хореографії, гри на музичних інструментах, образотворчого мистецтва тощо;
– організовує та проводить культурно-мистецькі та концертно-видовищні заходи (спектаклі, концерти художньої самодіяльності, театралізовані свята, фестивалі, конкурси, екскурсії, обрядові заходи, виставки книг і творів образотворчого мистецтва тощо);
– надає послуги під час проведення семінарів, конференцій тощо;
– надає інші послуги та виконує інші види робіт, які не суперечать законодавству України.
У центральному парку ім. Т.Г. Шевченка у місті Дніпро розташована одна з унікальних пам’яток архітектури кінця ХVIII століття, яка знаходиться під охороною держави та є осередком культури й творчості студентства.
Будівництво Палацу тривало з 1787 по 1790 роки.
Палац має незвичну будову як за розмірами (близько 121 м по лінії головного фасаду), так і за обрисами. Дванадцять колон підтримують центральний сходовий майданчик 2-го поверху, утворюючи так званий „живий квадрат”. Особливою також є велика двоосвітлена зала.
У 30-х р. ХІХ ст. відбулася реконструкція будівлі, Палац був скромно перебудований. За фінансуванням мецената-промисловця О.М. Поля у Палаці було розміщено губернський музей. Пізніше у приміщеннях будівлі влаштовувалися дворянські збори. Якийсь час Палац функціонував як заїжджий двір для духовних осіб, гостей Преображенського собору.
У 1918 р. палац став першим навчальним корпусом новоствореного Катеринославського університету, який і дав початок Дніпровському національному університету імені Олеся Гончара.
За роки свого існування Палац студентів перетворився на справжній центр культури, духовності, організації змістовного дозвілля студентської молоді. Особливо активізувалася його багатогранна діяльність після реконструкції та передачі до структури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
У 1997 році у Палаці студентів відкрито галерею „Гетьмани України”, а з 2005 – працює Музей Дніпропетровського національного університету. Палац студентів – це історична спадщина, яка об’єднує викладачів та студентів різних поколінь.
У 2010 році студентками факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства кафедри образотворчого мистецтва і дизайну виконано розпис стелі Палацу студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Обрана тема - "Пори року".
У 2011 році у музеї музичних інструментів Палацу студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара виставлена на загальний огляд Флейта Пана (датована ІІІ тис. до н.е.). Даний експонат подарований Палацу Ковальовою І.Ф., професором історичного факультету ДНУ.
У 2014 році розпочато проведення театралізованих екскурсій по всіх залах першої кам'яної будівлі міста - Палацу студентів.
У 2015 році у одній з камер підвалин Палацу було відкрито експозицію знахідок археологічної експедиції ДНУ ім. Олеся Гончара під керівництвом професора І. Ковальової.
У 2017 році колекцію музичних інструментів поповнено новими експонатами - індійською поперечною флейтою Бансурі та давньослов’янським язичковим народним інструментом Варган.
У 2017 році продовжено розпис стель Палацу. Роботу виконали студентки факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства кафедри образотворчого мистецтва і дизайну, темою розпису обрано «Плин часу».
У 2018 році у Палаці культури студентів ДНУ відбулося офіційне відкриття виставки «Їхні імена – в нашій історії» – портретної галереї учасників АТО із числа студентів, випускників і викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та інших ЗВО нашого міста.
3 2020 року у Палаці, окрім звичних історичних, відбуваються театралізовані екскурсії, приурочені до різних свят: Геловін, Масляна, новорічні, до Дня закоханих та інші.
У Палаці студентів щоденно проводяться концерти, творчі вечори, фестивалі, наукові конференції, семінари, виставки, презентації, тощо.
Приміщення Палацу культури студентів:
Палац студентів ДНУ - будівля, якій вже понад 230 років. Місце, де вирує життя, працюють творчі колективи, відбуваються конференції, презентації, зустрічі та інші заходи різного рівня.
Центральний хол - ефектний, величний та надихаючий. Тут зазвичай зустрічають гостей, розміщують рекламні стенди, проводять реєстрацію учасників заходу.
Галерея гетьманів України - кімната, що зручно розмістить до 50 осіб. Це приміщення використовується для проведення презентацій, творчих вечорів, наукових семінарів.
Ділова вітальня - приміщення до 50 осіб, що вражає своїм класичним величезним столом, за яким будь-яка ділова зустріч пройде бездоганно.
Мала зала - вміщує до 150 осіб, має невелику камерну сцену, на якій зручно розташувати президію, або екран, на якому транслюватимуться з проектору презентації. Також, це локація, де можна провести творчий вечір, нагородження, розташувати секцію конференції та ще багато іншого.
Велика зала - вміщує до 420 осіб. Сцена, світло, звук, усе, що треба для проведення заходів різного рівня, від офіційної зустрічі до святкового концерту.
Кімната з білим роялем - затишна локація, що вміщує до 50 осіб. Можливий супровід заходу музичним виконанням на неймовірному білому роялі.
Лівий хол - просторе приміщення, де впевнено можна розташувати презентаційні столики, або провести танцювальний майстер-клас.
Також у Палаці є багато інших кімнат для проведення зустрічей невеликим складом до 15 осіб.
Переваги Палацу культури студентів ДНУ:
• зручне розташування;
• WI-FI, екрани, звукопідсилююча апаратура;
• парковка поруч з будівлею;
• велика кількість приміщень в одній локації для будь-якої потреби.
Заходи, які можна провести у Палаці:
• презентації;
• конференції;
• турніри;
• виставки;
• концерти;
• вистави;
• семінари та ін.
Традиційні заходи Палацу культури студентів ДНУ
Новий сезон Палацу традиційно розпочинається важливою для першокурсників Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара подією – урочистою церемонією «Посвята в студенти», яка запрошує молодь у безмежну країну знань.
Великим святом є щорічний огляд творчості студентства «День першокурсника», який сприяє пошуку талановитих студентів. Кращі номери першокурсників потрапляють до фіналу конкурсу.
Палац культури студентів Дніпровського національного університету є місцем проведення заходів різного рівня, таких як: всеукраїнські, міжнародні масштабні зустрічі, конференції, міські заходи, презентації, вистави, студентські проєкти, концерти та багато іншого.
Без участі талановитої університетської молоді не відбувається жоден міський міжвузівський фестиваль-конкурс самодіяльної творчості колективів закладів вищої освіти «Студентська весна», лауреатами та переможцями якого завжди стають студенти ДНУ.
Звісно, в першу чергу, Палац є осередком студентського дозвілля. Університетська молодь має можливість займатися у творчих колективах Палацу, проводити засідання студентської ради, організовувати конкурси, ігрові вечори, концерти, вистави, котрі направлені на культурно-мистецьке виховання, покращення суспільних зв’язків, зміцнення громадської свідомості та патріотизму молоді.
Творчі колективи
Сьогодні у Палаці працюють 7 творчих колективів, 5 з яких мають звання «народний».:
«Веселка» – народний ансамбль фольклорного танцю, заснований у 1979р, «народний» – з 1993р. Староста – Ілля Цимбалюк.
«Овація» – ансамбль скрипалів, заснований у 2002р. Керівник – Владислав Лисан.
«Радуга» – народна циркова студія, заснована у 1983р., «народна» – з 1994р. Керівники – Валентина Корабліна та Юлія Стукало.
«Ритм» – танцспортклуб, заснований у 1967 р., «народний» – з 1983р. Керівник – Анна Лацис.
«Маски» – народний театр-студія, заснований у 1972 р., «народний» – з 1991р. Керівник – Наталія Сириця.
«Мрія» – народна студія сучасного вокалу, заснований у 2002 р., «народна» – з 2006р.
Шаховий клуб ім. В.І. Моссаковського. Керівник - Євгеній Чесноков.