Літературне Придніпров'я
Свою подорож пропонуємо розпочати з проспекту Гагаріна 72, де ви можете відвідати аудиторію-музей "Літературне Придніпров'я" та іменні аудиторії Олеся Гончара та Павла Загребельного. Тут ви можете дізнатися про розвиток літератури рідного краю, дослідити життя письменників і ознайомитися з творами Ваших
найулюбленіших.
Наступним кроком подорожі може стати Меморіальний будинок Дмитра Яворницького за адресою площа Шевченка, 5, у якому жив і працював цей видатний український вчений-історик, археолог, етнограф, фольклорист, письменник і лексикограф, академік АН УРСР. З листопада 1988 р. тут відкрито меморіальний будинок-музей. Кімнати відновлені такими, якими вони були за життя Яворницького: вестибюль, передпокій, кабінет, світлиця, їдальня. В одній з кімнат розташовані матеріали про подвижницьку діяльність ученого, спадщина якого належить до кращих надбань української культури.
На проспекті Дмитра Яворницького 64 розташувався музей "Літературне Придніпров'я".У зібраннях музею — рукописи художніх творів, книги, документи, фотографії, особисті речі видатних письменників, фольклористів, діячів театру XVIII—XX століть. Серед експонатів матеріали, що розповідають про зв'язки з краєм Тараса Шевченка, Олександра Пушкіна, Миколи Гоголя, Олеся Гончара, Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Івана Буніна, Володимира Гіляровського, Олександра Афанасьєва-Чужбинського, Василя Мисика, Булаєнко, Павла Загребельного; про творчу долю Олени Ган, Миколи Мізко, Володимира Єлагіна, Івана Манжури, Тетяни Сулими-Бичихіної, Миколи Бикова, Якова Новицького, Валер'яна Підмогильного, Григорія Епіка.
Останньою точкою вашого маршруту стане садиба-музей Олеся Гончара за адресою вулиця Клубна, 20. Тут у нелегкі післявоєнні роки жив і писав свої знамениті «Прапороносці» Олесь Гончар. У кабінеті письменника й досі відчувається його незрима присутність: Олесь Гончар живе у портретах, прикрашених вишитими рушниками, у книжках із автографами, на письмовому столі лежить недописаний аркуш думок письменника.