Два погляди на навчальний процес
Напрям підготовки «економічна кібернетика» економічного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара підтримує традицію - щороку проводить конференцію «Перспективи розвитку спеціальності» у формі діалогу «студент-викладач». Мета таких конференцій – налагодити зв’язок між курсами та організувати зворотний зв’язок з викладачами. Тема конференції, яка нещодавно відбулась, звучить досить нестандартно: «Викладачі та студенти: ігри, в які ми граємо». На ній розглядались питання ставлення двох сторін до навчального процесу.
Молодші курси розповіли про свої очікування від студентського життя. У якості критичних зауважень студенти висловили незадоволення з приводу розподілу завдань і навантажень протягом семестру та поділилися розчаруваннями, з якими зіткнулися у перші роки навчання. Старшокурсники пояснили власним розумінням компетентності студента. Висвітлили питання: «Чи дозволить навчання в університеті стати професіоналом?» і «За якими студентами майбутнє?». У доповідях студентів обговорювалася актуальна тема компромісу між навчанням в університеті та роботою.
Викладачі, у свою чергу, висловили свої погляди. О.А. Романюха підняла питання про те, що, враховуючи сучасний розвиток інформаційних технологій, викладач більше не є єдиним джерелом інформації, а, отже, потрібно змінити підхід до процесу навчання. В.В. Огліх зробила акцент на тому, що студенти чекають, щоб їх навчали. Але викладачі прагнуть, щоб студенти навчалися самі, а викладач повинен бути лише підмогою у цьому. Присутній на конференції декан економічного факультету професор С.О. Смирнов відповів на запитання студентів і доповів про плани розвитку факультету у майбутньому.
Власним досвідом та враженнями поділились учасники міжнародних програм «Erasmus Mundus» і «Завтра.UA» Олексій Шляма та Тетяна Єфанова, які також дали поради для досягнення успіху майбутнім претендентам на участь у подібних програмах.
Не обійшлося і без нагород. Подяки від колективу спеціальності з вітанням від завідувача кафедри професора О.Г. Яковенко отримали студенти, які посіли призові місця в олімпіадах Всеукраїнського рівня: Галина Бесчастна, Денис Іопель, Тетяна Єфанова та Костянтин Мірошниченко.
Конференція пройшла в теплій та сприятливій атмосфері. Учасники вкотре переконалися, що подібний досвід взаємодії студентів і викладачів позитивно впливає на взаєморозуміння, і як наслідок, на більш ефективну організацію навчального процесу на спеціальності.
Роман Козлов, учасник конференції, студент 5 курсу
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу