![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
«Наповнимо музикою серця»
Студенти з-понад 20 країн світу відзначили ювілей кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, яка вже чверть століття навчає студентів-іноземців російської та української мов.
Саме цій події було присвячено XVII Міжвузівську науково-практичну конференцію іноземних студентів, робота якої проходила 25 квітня в Палаці студентів ДНУ імені Олеся Гончара.
![](/press/images/dnuimg535e36e2d7bb0.jpg)
У цьому вже традиційному для нашого університету заході взяли участь студенти-іноземці з різних вузів міста: з Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, з Дніпропетровської медичної академії та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та інших.
![](/press/images/dnuimg535e3864ad94b.jpg)
Учасники конференції приїхали навчатися в Україну з Китаю, Тунісу, Туреччини, Палестини, Анголи, Алжиру, Малі, Конго, Індії, Нігерії, а також Киргизстану, Туркменістану, Узбекистану, Молдови та Азербайджану.
Тематика заходу — «Наповнимо музикою серця» була цілком присвячена чаруючому феномену музики, що має здатність навіть без слів об'єднувати людей, а також його культурним особливостям в різних країнах світу.
![](/press/images/dnuimg535e37f13f2f3.jpg)
На відкритті конференції з вітальним зверненням до гостей та учасників заходу виступила завідувач кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців, професор Олена Іванівна Панчеко, яка зазначила, що великим досягненням сьогодні є те, що в цьому залі зібралися представники багатьох країн світу. «Ми разом з вами робимо величезну справу. Ми показуємо, як люди повинні дружити і як мова має об'єднувати». Також Олена Іванівна провела невеличкий екскурс в історію кафедри, представивши до уваги усім присутнім зворушливу відео-презентацію.
Протягом усієї конференції студенти-іноземці висловлювали своє захоплення українською музикою і знайомили гостей заходу та один одного з музикою та музичними інструментами своїх рідних країн. Для виступу перед іноземною аудиторією студенти підготували неймовірно цікаві та пізнавальні доповіді, що занурили слухачів у чудовий світ казкової музики.
![](/press/images/dnuimg535e380e5cfc3.jpg)
На цьому інтернаціональному святі дружби народів лунали киргизькі, індійські, китайські та арабські пісні. Зі сцени звучали проникливі звуки скрипки, мелодійні акорди гітари та запальні ритми арабського барабану дарбуки. Найнеочікуванішими з усіх стали виступи китайського студента, який виконав російський романс «В лунном сиянии» та студентів з Нігерії, які в національних костюмах заспівали українську народну пісню «Ти ж мене підманула» та російську «Синий иней», яка завершувала святковий захід.
Крістіна Калайчева,
студентка факультету систем і засобів
масової комунікації
ДНУ ім. О. Гончара
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу