![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Нові можливості для студентів-переселенців
Необхідну й різнопланову інформацію для студентів-переселенців зі Сходу України, які сьогодні навчаються у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, надали організатори та учасники форуму «Світ нових можливостей студентства Дніпропетровщини». Для них важливим є комфортне й затишне перебування на Дніпропетровщині переселенців.
![](/press/images/dnuimg5502d29e63cfe.jpg)
З березня Центр соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ та соціально-психологічна служба ДНУ активно допомагають Дніпропетровській обласній громадській організації «Промінь» реалізовувати проект, спрямований на підтримку студентів з тимчасово окупованих територій. У рамках цього проекту і пройшов студентський форум «Світ нових можливостей студентства Дніпропетровщини». Організаторами заплановані також трьохденний студентський табір (3, 4, 5 квітня), екскурсії, розробка інформаційного буклету для студентів-переселенців з відповідями на хвилюючі їх запитання. Програма реалізується за підтримки проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери з весни 2014 року надають допомогу внутрішньо переміщеним особам в Дніпропетровській області. Гуманітарну допомогу отримали 1770 вимушених переселенців, 32 переселенця пройшли навчання із започаткування малого бізнесу, постійно надаються психологічні консультації.
У форумі «Світ нових можливостей студентства Дніпропетровщини» взяли участь представники рад студентів факультетів ДНУ, волонтери, студенти з тимчасово окупованих територій, керівництво університету, заступники деканів факультетів з виховної роботи, куратори академічних груп, представники державних структур та громадських організацій.
«Своєю місією форум вбачає актуалізацію проблем студентів-переселенців, яких у ДНУ навчається понад 300 осіб, та створення сприятливих умов для підвищення їхньої соціальної активності. Найперспективніший ресурс досягнення цієї мети – волонтерство», – відзначив проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ, професор Валентин Іваненко.
Соціально-психологічною службою ДНУ ім. О. Гончара реалізується внутрішньоуніверситетський проект «Партнерська соціально-психологічна підтримка студентської молоді з числа переселенців з тимчасово окупованих територій». Про це розповіла провідний психолог соціально-психологічної служби ДНУ Наталя Потапова.
Євген Язвинський, представник Всеукраїнської громадської організації «Кемпус» презентував проект «Почни життя заново!». Євген, зокрема, запросив усіх бажаючих і, особливо, студентів-переселенців на благодійний концерт у Палаці студентів ДНУ 16 березня, де виступатиме фіналіст «Голосу Країни» В’ячеслав Рибіков та буде розіграно кілька лотерей на піврічну оплату гуртожитку для студентів-переселенців, які зараз навчаються в ДНУ.
Заступник начальника відділу сприяння працевлаштуванню населення Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Лапіна розповіла про можливості працевлаштування для студентів. Вона зауважила, що у квітні почне формуватися банк актуальних вакансій для тимчасових робіт. Тож бажаючим працювати студентам, і в тому числі, переселенцям, варто скористатися такою нагодою. Співробітниця центру зайнятості наголосила, що це варто робити швидко, адже вакансії розбирають, як гарячі пиріжки.
![](/press/images/dnuimg5502d330c99b7.jpg)
Директор Жовтневого Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Гущина поінформувала, яку допомогу може надавати їхній центр студентам-переселенцям. Зокрема, це стосується безкоштовної здачі медичних аналізів. Для того, щоб у студентів не вимагали кошти за медобстеження, потрібно звернутися до Центру. Лариса Анатоліївна запросила ініціативних студентів до Школи волонтерства, яка діє при їхньому Центрі, а випускників соціальних та педагогічних спеціальностей – працевлаштовуватися у їхній держустанові.
Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Сливна розповіла, що у Дніпропетровській області зареєстровано близько 90 тисяч осіб-переселенців, з них 19 тисяч – працездатні. Всього лише 700 сьогодні працюють. Це дуже незначна кількість, вважає Валентина Олексіївна, зважаючи на те, що Дніпропетровщина ще має можливості пропонувати місця для працевлаштування.
Ярослава Бондаренко, волонтерка Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ, студентка п’ятого курсу факультету психології присвятила свій виступ волонтерству як соціальному ресурсу і стилю життя студентів ДНУ. На думку Ярослави, уже зараз відбувається формування нового типу молоді, яка хоче змінювати світ на краще.
Учасник групи самопідтримки, яку організували фахівці соціально-психологічної служби ДНУ, Ростислав Донцов розповів про труднощі, пов’язані з переїздом до Дніпропетровська. Ростислав є студентом-переселенцем з Макїївки, навчається на першому курсі факультету психології ДНУ. Звичайно, студент назвав характерні для всіх, хто потрапив у подібну ситуацію, проблеми. Це матеріальна скрута, неможливість бачитися з близькими, які залишилися на окупованому Сході країни, і навіть нормально спілкуватися з ними через поганий мобільний зв'язок, психологічні проблеми. Ростислав подякував співробітникам соціально-психологічної служби за кваліфіковану психологічну підтримку, а Дніпропетровській обласній громадській організації «Промінь» за придбані для студентів-переселенців ковдри, зимовий одяг та інші необхідні речі.
![](/press/images/dnuimg5502d358aaafc.jpg)
Детально про студентський табір розповіли координатор проекту Дніпропетровської обласної громадської організації «Промінь» Анна Браткова та керівник цієї організації Олена Моргун.
«Традиції милосердя на Дніпропетровщині започатковані давно. І сьогодні Дніпропетровськ виступає затишною оселею для людей з Донбасу та Криму, з’являється все більше імен тих, хто жертвує своїм часом та інтересами заради інших», – переконана невтомна благодійниця, керівник Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ, заступник декана факультету психології ДНУ Зоя Бондаренко і впевнена, що подібні форуми, які є новим явищем в освітньому просторі України, матимуть продовження.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу