![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Зберегти спадкоємність поколінь
У Дніпропетровському національному університеті ім. О. Гончара відбувся урочистий мітинг-реквієм до Дня пам'яті та примирення жертв та учасників Другої світової війни та Дня Перемоги над нацизмом!
![](/press/images/dnuimg554ca21ab9265.jpeg)
Урочисті збори пройшли біля меморіалу, на якому викарбувані прізвища 160 студентів, аспірантів і викладачів, які з університетських аудиторій пішли до лав Червоної Армії і загинули на полі бою. За роки Другої світової в Україні загинуло понад вісім мільйонів людей. Хто візьметься підрахувати, скільки вони могли б зробити, скільки б могли пізнати радісних хвилин... У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Друга світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. Загинуло близько шістдесяти мільйонів людей, пережиті лихо й страждання безмежні.
Учасники зібрання вшанували пам'ять загиблих і привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни, які й сьогодні передають свої знання і життєвий досвід студентам. Ветеранська організація ДНУ завжди була однією з найчисленніших у Жовтневому районі. Сьогодні вона нараховує 19 учасників бойових дій і 115 ветеранів тилу.
![](/press/images/dnuimg554ca169a205b.jpeg)
![](/press/images/dnuimg554ca269903f9.jpeg)
З вітальним словом до представників великої університетської громади звернулися ректор ДНУ ім. О. Гончара професор Микола Вікторович Поляков; голова ради ветеранів університету Валентин Олександрович Балакін; доцент кафедри фізичної та неорганічної хімії, учасник АТО – Юрій Григорович Криштоп. Зокрема, ректор Микола Поляков відзначив: «Ветеранам тієї страшної війни, які дожили до наших днів, нині далеко за вісімдесят і навіть за дев’яносто. Перед їхніми очима промайнуло бурхливе ХХ століття і розпочалося не менш драматичне ХХІ-е. На їхню долю випала і радість Перемоги, і мужність достойно й чесно жити в усі часи. Мудрість і досвід ветеранів, безумовно, є суперповчальним й надихаючим прикладом для усіх нас. Тим більше в умовах нашого грізного сьогодення, обпаленого війною на сході України небувалого піднесення патріотичної самосвідомості народу, особливо молоді, піднесення, якого, мабуть, не спостерігалося з часів Другої світової. Ось чому всім нам надзвичайно важливо зберегти цю зовні невидиму, але реально існуючу нитку спадкоємності поколінь, яка додає визначеності й стабільності ситуації нинішній. Адже знати правду історії, пам’ятати і шанувати подвиг батьків, дідів і прадідів, пишатися співпричетністю до їхнього життя, відчувати себе їхніми нащадками, бути схожими на них, діяти як вони у цей непростий для України час – це і є справжнім патріотизм в сучасному його розумінні. Тож будьмо гідними героїв того легендарного покоління!»
![](/press/images/dnuimg554ca2acae459.jpeg)
![](/press/images/dnuimg554ca2bb7122a.jpeg)
Від молодого покоління ДНУ до слова був запрошений студент факультету систем та засобів масової комунікації Роман Попов. «Вже давно промайнули роки, коли наша земля захлиналася в крові великої війни, - звернувся до гостей студент. – Від тих страшних подій залишилися лише братські могили, розкидані по всій Європі, та пам’ять у серцях людей, які стали свідками цієї непоправної помилки людства. Шановні ветерани та діти війни, не вірте різним чуткам, що сучасна молодь не шанує вас та ваші героїчні вчинки. Ви – люди міцного гарту, вічний приклад для наступних поколінь. Ми цінуємо все те, що ви для нас зробили. Завдяки вам ми маємо майбутнє, тому ми, в свою чергу, шануємо минуле. Не можна не згадати про те, що відбувається на Сході України. На жаль, війна знову повернулася в наш дім. Але цього разу ми не допустимо таких великих руйнувань та втрат». Роман зачитав власну поезію:
Життя циклічне, тому має здатністьПовторюватися через певний час.
Фактично, вся історія – це власність
Цього життя, яке тримає нас.
В полоні ось цього круговороту,
В якому все чергується отак –
Війна і мир, стабільність і турбота,
І не зламати сталість цю ніяк.
Але не можна далі так нам жити,
Тож я знайду магічний еліксир,
Щоб сталість докорінно цю змінити –
І в світі чергувався з миром мир.
Пам’ять жива, допоки ми кладемо квіти до вічного вогню, допоки вивчаємо історичне минуле. Так сталося, що й сьогодні нам треба гартуватися, допомагати один одному, нашим військовим і державі. Будьмо мужніми, збережімо державу, збережімо себе!
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу