![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Перше місце роботи: поради психологів
Психологічна служба та відділ зв’язків з виробництвом для випускників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара започаткували спільний проект «Успішне працевлаштування та конкурентоспроможність на ринку праці». Першими учасниками тренінгу стали п’ятикурсники факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства.
Університетські психологи запланували провести серію тренінгів з питань конкурентоспроможності молодих спеціалістів на ринку праці, навчити випускників ДНУ технологіям самопрезентації, проходження співбесід, складання резюме та розвинути у студентів ці навички. «Ми хочемо, щоб ви самі прийшли до розуміння своїх перспектив», – відзначили фахівці, знайомлячи студентів із завданнями проекту.
![](/press/images/dnuimg582463bc7b1a5.jpg)
Тренінг проводили практичні психологи психологічної служби ДНУ Наталія Потапова, Наталія Кузнєцова та Алла Денисенко. Учасники за допомогою наставників визначили власні риси характеру, які можуть стати в нагоді при працевлаштуванні. Кожен назвав свою «сильну сторону». Це були, зокрема, відповідальність, цілеспрямованість, креативність, пунктуальність, освіченість. Студентам розповіли, що аналіз власних рис характеру потрібен, щоб вигідно представити себе працедавцеві. В одному місці роботи необхідна буде, в першу чергу, пунктуальність, в іншому – креативність.
Щоб краще спрямувати заняття, психологи дізналися в студентів, які в них очікування від тренінгу. Філологів цікавило, як працевлаштуватися, не маючи досвіду роботи; як правильно писати резюме, проходити співбесіду й відповідати на складні запитання; як вибрати місце роботи, щоб воно подобалося. На запитання, коли люди починають шукати роботу, в студентській аудиторії пролунало: коли потрібні гроші, коли не вистачає спілкування й нудно сидіти вдома, коли тисне суспільство, яке вважає, що ти обов’язково повинен працевлаштуватися; після декретної відпустки, внаслідок скорочень. Психологи радять чітко визначитися з мотивацією при виборі роботи, інакше буде марно витрачено сили і час.
![](/press/images/dnuimg582463cb01254.jpg)
Студентам запропонували заповнити анкету під назвою «Бажана робота», після чого колективно обговорили результати. Серед запитань анкети: які зі своїх умінь ви хотіли б використати на роботі, що конкретно хотіли б робити, в яких організаціях хотіли б працювати і на яких посадах та що потрібно зробити, щоб отримати бажану роботу. Психологи відзначили, що зазвичай досить складне питання для багатьох – визначитися зі своїми уміннями перед працедавцем. Тож щоб не розгубитися в момент працевлаштування, студентам уже зараз варто про це задуматися і визначити свої переваги.
![](/press/images/dnuimg582463d4886dc.jpg)
Протягом двох лекційних пар, призначених для тренінгу, студенти виконали багато корисних вправ разом із психологами, які, безсумнівно, допоможуть молодим фахівцям у відповідальний момент вибору місця працевлаштування. Загалом фахівці ДНУ радять озброїтися ще однією універсальною порадою: коли чітко розумієш, чого хочеш, тоді набуваєш ясності, все інше – справа техніки.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу