Пойдівські читання в ДНУ
На історичному факультеті Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбулися чергові, ХІ всеукраїнські наукові читання, присвячені пам’яті відомого українського вченого-історика, професора Дмитра Павловича Пойди (1908-1992) – засновника дніпропетровської школи істориків-аграрників, знаної не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Форум науковців, започаткований ще у 1993 році колективом кафедри східноєвропейської історії, одним з фундаторів якої (щоправда, з іншими назвами) був Дмитро Павлович, зібрав представників центрально-східної України, зокрема, Дніпра, Києва, Черкас, Кривого Рогу та інших освітньо-наукових центрів. Проблематика доповідей відзначалася як хронологічною, так і тематичною різноманітністю, охоплюючи період від середньовіччя до сьогодення.
Конференцію відкрив багаторічний очільник кафедри східноєвропейської історії, проректор ДНУ з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, професор, заслужений діяч науки і техніки України Валентин Іваненко. Його доповідь, підготовлена у співавторстві із доцентом Олегом Бойком, була присвячена історіографічній спадщині Дмитра Пойди. Прикметною й, водночас, приємною рисою заходу стали різноманіття доповідей та вікове представництво учасників – від маститих вчених до початківців.
Серед матеріалів ХІ наукових читань на пошану професора Д. П.Пойди чільне місце займали роботи, в яких аналізуються недостатньо вивченні сторінки життєвого шляху й творчої спадщини Дмитра Пойди, питання аграрної історії України від середньовіччя до модерної доби, трансформації сільського життя упродовж другої половини ХІХ – початку ХХ століть, бурхливі події Української революції, Голодомору 1932-1933 років, стан сільської освіти від кінця Другої світової війни до сьогодення, актуальні проблеми історіографії та методології наукових пошуків у царині аграрних досліджень.
Все це – свідчення того, що закладені Дмитром Павловичем Пойдою традиції вивчення і осмислення аграрної історії України на історичному факультеті інтегруються та примножуються у працях нових поколінь істориків, залучаються сучасні теоретико-методологічні підходи та численні нові джерела, збагачуючи вітчизняну історичну науку новими оригінальними дослідженнями та перспективними ідеями.
Кафедра східноєвропейської історії
ДНУ ім. О. Гончара
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу