Державна премія – вченому ДНУ
Указом Президента України від 1 грудня члену-кореспонденту НАН України, професору ДНУ А.П.Травлєєву присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки 2008 року за розробку і впровадження порушених гірничими роботами земель як елементів екологічної системи. Це впевнена перемога школи екологів Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара.
Однією з багатьох проблем, якими займається вчений, є проблема лісової рекультивації порушених земель. За переконанням університетських науковців, відновлення порушених земель має важливе державне, наукове, оздоровче та рекреаційне значення. На території України 140 тис. гектарів земель знаходяться в порушеному стані, і лісова рекультивація є найбільш ефективним способом рекультивації ґрунтів у степовій зоні.
Довгі роки ми намагалися як можна більше взяти від природи. Тоді здавалося, що це буде завжди. Але зараз кожному зрозуміло, що не можна тільки брати – колись потрібно й віддавати. Цю місію повною мірою виконують вчені біолого-екологічного факультету ДНУ. Зараз природоохоронну діяльність університетських екологів очолює доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Анатолій Павлович Травлеєв.
Результати досліджень А.П. Травлєєва та його учнів послужили основою для розробки системи відновлення порушених земель у Західному Донбасі, Львівсько-Волинському вугільному басейні, в Олександрійському буровугольному басейні, у Кривбасі. Тільки у Західному Донбасі загальна площа експериментально-виробничої ділянки лісової рекультивації шахтних відвалів, що спроектована вченими ДНУ, сягає 60 га.
Колективом розроблений ряд нових наукових напрямків в екології, геоботаніці та ґрунтознавстві: техногенна біогеоценологія, конструктивне ґрунтознавство, інженерна геоботаніка, екологічна мікроморфологія, пертинентна біогеоценологія, біогеоценологія. Сьогодні Днепропетровский національний університет – центр и головний координатор з рекультивації лісів в Україні.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу