Проректор ДНУ ввійшов до складу Нацради з питань розвитку науки
Нещодавно Кабінетом Міністрів України був затверджений склад Наукового та Адміністративного комітетів Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, до якого увійшло 48 осіб.
Зокрема, одним із членів Наукового комітету (зі строком повноважень два роки) став наш колега, в.о. проректора з наукової роботи, доктор хімічних наук, професор Сергій Іванович Оковитий.
Національна рада – основний стратегічний орган реформування сфери науки та інновацій в Україні, який очолюватиме Прем’єр-міністр. За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, цей орган стане не лише верховним у сфері громадського контролю наукової діяльності, а й платформою для ефективної взаємодії між науковцями, органами виконавчої влади та представниками бізнесу.
Головними завданнями Наукового комітету Нацради стануть: з’ясування причин проблем у науковій сфері, розробка плану заходів для їх усунення, а також долучення до розробки національної стратегії, яка об’єднає науковий, інноваційний та промисловий розвиток України.
Відповідно до європейської практики склад Наукового комітету на конкурсній основі формувався спеціально створеним Ідентифікаційним комітетом з питань науки, куди входили провідні вітчизняні та іноземні вчені.
Загалом, до Наукового комітету було висунуто 71 кандидата з різних міст України, що представляли такі сфери: природничі науки фізико-математичного та хімічного профілю і науки про Землю; технічні науки і технології та матеріалознавство; науки про життя, медичні науки і пов’язані з ними технології; сільськогосподарські науки, харчові та біотехнології, а також соціогуманітарні, економічні і правові науки. Всього складу Наукового комітету увійшло 24 претенденти. Після закінчення каденції членів комітету переобиратимуть.
Повний перелік затверджених членів Наукового та Адміністративного комітетів Національної ради України з питань розвитку науки і технологійІнформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу