«Не озирайся і мовчи» у Дніпрі
Студенти факультету систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відвідали презентацію нового роману відомого українського письменника Максима Кідрука «Не озирайся і мовчи». Мандрівник та колумніст чоловічого журналу «ХХL» своєму новому доробку надав вигляд модного наразі жанру – соціальної драми з елементами трилера. Дніпро став тридцять сьомим містом в презентаційному марафоні Кідрука.
Презентацію письменник розпочав невеликим екскурсом до теорії відносності. Про таке складне та неоднозначне явище як «ентропія» він розповів аудиторії в доступній формі. Більшість із нас стикаються із цим терміном у школі або в університеті, проте зрозуміти його зміст вдається не всім. Максим Кідрук розповів про «перевтілення», як перекладається термін із древньогрецької мови за допомогою схематичної моделі двох атомів, які жартуючи називає «Кущем вишні та ожини».
Автор зізнався, що на новий досвід написання роману в такому жанрі його надихнула книга Брайана Гріна «Тканина космосу. Простір, час та текстура реальності», у якій розглядалася проблема часу: а чи справді час спливає?
Наріжний камінь соціальної драми – конфлікт поколінь та шкільне гноблення головного героя роману – чотирнадцятирічного Марка. Читач на власні очі бачить, як хлопець намагається боротися з наслідками жорстокої реальності та проблемами сучасного суспільства – булінгом та еспанізмом. Тож не лише закордонним письменникам розмірковувати над важкою долею гноблених школярів – Україні теж є над чим замислитися. Позаяк приклади жорстокого ставлення однолітків одне до одного чи не щодня з’являються у випусках новин.
Події роману розгортаються на тлі пейзажів Рівного. Письменник так детально описує місто, що читач нібито сам-на-сам подорожує вуличками та проспектами, а не читає книгу.
Наприкінці презентації Кідрук розповів слухачам і про майбутні плани стосовно розвитку своєї творчості. Письменник зізнався, що вже планує написання нового твору, вже й назва є – «Де немає Бога». Зміст книги – це реальні події катастрофи Ілу-14 в Антарктиці 1979-го року. Письменник намагається перенести цю історію на канву історичного розвитку України.
Студенти ФСЗМК радо відвідали захід – досвід відомого журналіста та активного громадського діяча припав їм до смаку. До того ж тема книги більш ніж яскраво описує жорстоку реальність сьогодення та відповідає смакам молодої генерації українців.
Ганна Вакуленко, магістр факультету
систем і засобів масової комунікації
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу