Версія для друку

Зустріч Святослава Вакарчука зі студентами університету

"Людина - не трамвай, щоб ходити по колії. Людина має літати як літак.
Вище, або нижче, але літати..."

Так, на думку Славка Вакарчука, мають відчувати себе молоді люди, що в недалекому майбутньому стануть справжньою високоосвіченою елітою нації. Саме про проблеми студентської молоді, їх вибір професійного і життєвого шляху, літературні та музичні уподобання йшлося на зустрічі відомого співака, лідера гурту "Океан Ельзи" і віднині Посола доброї волі ПРООН для молоді України Святослава Вакарчука зі студентами Дніпропетровського національного університету. В рамках посольської місії співак зустрівся зі студентством 8 міст України з метою привернути увагу молоді до нагальних проблем сучасності на місцевому та глобальному рівнях. Його переконання, про "те ,що можуть студенти - не може більше ніхто," залишиться у свідомості молоді.



Перше, про що Святослав повів розмову - це вибір професії. На його думку, у більшості випадках аргументи вибору не мають нічого спільного з тим, що кожен з нас робитиме в житті. Та для тих, хто свідомо обрав собі майбутню спеціальність, Святослав зазначив: "Самоосвіта - найкраща інвестиція в майбутнє, що принесе найбільші дивіденти". Вибір професії - це частина свободи, задля якоі студенти, як ніхто інший, "боролися у ще не забутих "політичних протистояннях".



Першою книжкою, яку він свідомо прочитав у 5 років, стали "Пригоди барона Мюнхаузена", нещодавно перечитавши цей твір, він знову знайшов багато співзвучного сьогоднішньому настрою. Бурхливу реакцію підтримки літературних уподобонь Вакарчука викликали названі прізвища Андруховича і Бажана. Отримавши фундаментальну освіту на фізичному факультеті Львівського національного університету, він дуже вдячний батькам, що дозволили йому робити ту справу, до якої лежала душа. Так за класичною схемою із фіхика народився лірик.



Місію Посла доброї волі ООН Святослав не став зводити до монотонної лекції. Тому у глядацькій залі вишикувалась довга черга бажаючих задати питання своєму кумирові. Їх різноманітність прємно здивувала Святослава, про що він розповів на прес-конференції журналістам. Найбільше питань зводились до розуміння щастя самим Славком, на що він мрійливо сказав: "Щастя не може тривати довго - то може бути година, день, або мить, але з цих відрізків складається життя". А на запитання, в яку епоху хотів би жити співак, він відповів: "У революційну". Тут же зазначивши, що проблему розбіжностей між Заходом і Сходом України він вважає штучною, бо переконався з власного досвіду, що проблеми, які турбують молодь, однакові в усіх регіонах.

Висновки, які зробив Посол-Вакарчук стосовно своєї нової місії, говорять самі за себе: "Результатів так просто за один день не буде. Вони зявляться років за 10, коли студенти самі вирішуватимуть свою долю. Хочу, щоб вони відчули себе елітою нації".

Алла Бахметьєва
Марина Козинець

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram