«Великоднє диво» в ДНУ
25 квітня, напередодні свят, у головному корпусі ДНУ імені Олеся Гончара на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства відбувся культурологічний захід «Великоднє диво».
Усіх присутніх тепло привітала науковий керівник групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, завідувач кафедри української літератури, доцент Наталія Олійник.
Такі заходи проводяться в університеті щорічно. Учасники представили виставки писанок, витинанок, вишивки, петриківського розпису з майстер-класами. Цього разу в нас побували майстри народного мистецтва – представники нашого регіону. Приємно відзначити, що серед них є викладачі ДНУ. Так, мистецтво писанки, представлене доцентом кафедри загального та слов’янського мовознавства Юлією Датченко з любов’ю і знанням найтонших нюансів писанкарства, викликало у непідробний інтерес і захоплення у студентів. Юлія Валентинівна ділилася власним досвідом з усіма охочими. Також до заходу підготували витинанки студенти кафедри образотворчого мистецтва і дизайну (викладач – Олена Половна-Васильєва).
Не менш цікавим був майстер-клас з витинанки, який провела майстер традиційного народного мистецтва, член Національної спілки народних майстрів України Наталія Авдєєнко. Він зібрав навколо себе багато охочих студентів.
Гармонійно вписалися в мистецьке коло учасники студії народної вишивки «Оберіг» (керівник – методист групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, майстер народної творчості Наталія Щербак).
Мистецтво петриківської мальованки презентувала відома майстриня народної творчості Валентина Панко. Студенти ДНУ та Дніпропетровського театрально-художнього коледжу теж представили колоритну петриківку та провели майстер-класи (викладач – доцент кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Тетяна Гарькава).
Як завжди, приємним доповненням «Великоднього дива» стала книжкова виставка, дбайливо підібрана співробітниками наукової бібліотеки ДНУ, які також презентували, окрім цього, власні вишивки та бісероплетіння (директор бібліотеки – Світлана Кубишкіна).
Такі свята згуртовують навколо себе, приваблюючи естетичною довершеністю, любов’ю до рідної землі, відчуттям нескінченної краси. Вони залучають студентів до невичерпних народних традицій української культури.
Група аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу