Історико-краєзнавча конференція в ДНУ
Нещодавно на історичному факультеті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася 11-а обласна історико-краєзнавча конференція «Історія Дніпровського Надпоріжжя».
Добра традиція проведення таких краєзнавчих форумів існує в ДНУ з 1989 р., з 2004 р. вони мають назву «Історія Дніпровського Надпоріжжя».
Науковий форум організовано спільно з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Дніпропетровським національним історичним музеєм імені Д.І. Яворницького та Громадською організацією «Інститут суспільних досліджень». Тематика конференції викликала інтерес у дослідників Дніпра та Кам’янського, Кривого Рогу та Павлограда. Зі вступним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, професор В.В. Іваненко, а з вітальним – заступник начальника управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації С.М. Світлічна. На пленарному засіданні з доповідями виступили професори О.Б. Шляхов, О.І. Журба, С.І. Світленко та Є.І. Бородін. На конференції працювали чотири секції за основними напрямами. У центрі уваги освітян, науковців, державних службовців, працівників музейних установ, краєзнавців та студентів-істориків перебували історичні персоналії Придніпров’я, історія міст і сіл краю, суспільно-політичне життя і етнонаціональні відносини, питання історії освіти, науки, культури та духовності нашого краю. Загалом, учасники конференції розглянули цілий комплекс аспектів минулого і сьогодення Придніпров’я. Всього на конференції виступило понад 40 учасників.
Такий активний інтелектуальний діалог у галузі історичного краєзнавства є вельми важливим для збереження історичної пам’яті, що є суттєвим чинником історичної свідомості наших громадян, особливо молодого покоління. Адже, як відомо, патріотизм до своєї Батьківщини-України починається з любові до людей рідного краю, до свого підприємства чи установи, міста та села.
Декан історичного факультету, професор Сергій Світленко
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу