Версія для друку

Про важливість щеплень від кору та дифтерії

На ректораті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара директор обласного Центру громадського здоров’я Алла Толчинська презентувала шляхи підвищення імунітету серед студентів і суспільства в цілому та розповіла про проблему вакцинації від цих захворювань.

Зокрема, Алла Валеріївна наголосила, що у 2018-2019 роках українське суспільство опинилося під небезпечною хвилею інфекційного зараження кором дітей та дорослих, а в жовтні цього року вже почалася епідемія ще однієї небезпечної інфекції – дифтерії. Небажання захищати власне здоров’я та здоров’я оточуючих щепленням ускладнює становище та загрожує епідемією кору і дифтерії в Україні. Низька обізнаність про ці інфекції, небажання підвищувати власний імунітет та стереотипи української спільноти стосовно вакцинації є провідними факторами швидкого розповсюдження збудника кору та дифтерії серед населення.

«Зараження відбувається при контакті з хворим під час інкубаційного періоду, – зазначила Алла Толчинська. – Кір і дифтерія зазвичай починаються як гострі респіраторні захворювання з болю в горлі, лихоманки, набряку слизових оболонок. На сьогодні не існує специфічних ліків від кору. Необхідно пам’ятати, що кір має важкі наслідки для серцевої, нервової та дихальної систем. Цього року на кір в Україні вже захворіло 52 тисячі осіб, з яких 17 померло. Єдиним засобом попередити зараження та не захворіти є профілактичне щеплення. Щодо дифтерії – в Україні вже зареєстровано близько 20 випадків захворювання, яке за відсутності вакцини та введення специфічного препарату від токсину збудника може призвести до смерті».

Також у зв’язку із цією ситуацією за ініціативи студентської ради факультету медичних технологій діагностики та реабілітації (голова – Катерина Старина) та підтримки декана факультету, доктора медичних наук, професора Марини Щербиніної започаткована підготовка студентів-лекторів, які інформуватимуть студентів інших факультетів про профілактику кору. У підготовці лекційних делегацій активну участь взяли доцент кафедри загальної медицини з курсом фізичної терапії, кандидат медичних наук Олексій Віннік та студент п’ятого курсу Максим Луста. 20 студентів факультету на волонтерській основі вже делеговані у студентське середовище університету для поширення знань про небезпеку кору та попередження зараження. Протягом двох тижнів, з 4 по 15 листопада, проходять зустрічі зі студентами усіх факультетів ДНУ.

Так, зокрема, студентки другого курсу Ольга Рогоза та Валерія Сухіна виступили на факультеті психології і спеціальної освіти, чим викликали жвавий відгук та подальшу дискусію. Студентка другого курсу Поліна Тютюнник та першокурсник Родіон Савицький зустрілися зі студентами факультету економіки та загострили їхню увагу на небезпечності кору та важливості вакцини як єдиного захисту від інфекції. Першокурсник Владислав Воронков спілкувався зі студентами факультету прикладної математики.

Колектив факультету медичних технологій діагностики та реабілітації закликає студентську спільноту і викладацький колектив університету стежити за своїм станом та бажає міцного здоров’я!

Пам’ятайте, вакцинація – єдиний захист власного здоров’я від кору та дифтерії. Тож ти, читачу, перевір, чи прищеплений та захищений твій організм від кору та дифтерії?

Факультет медичних технологій діагностики та реабілітації


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram