Компетентно: як уберегтися від зараження коронавірусом
Пропонуємо університетській громаді дослухатися до рекомендацій декана факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ, заслуженого лікаря України Марини Щербиніної.
Правило 1. Уникайте зайвих відвідувань багатолюдних місць. Необхідно триматися на відстані не менше метра від хворих. Не торкатися руками очей, носа або рота. При кашлі, чханні слід прикривати рот і ніс одноразовими серветками, які після використання потрібно викидати.
Правило 2. Чистіть і дезінфікуйте поверхні столів, дверних ручок, стільців, гаджетів тощо за допомогою побутових мийних засобів. Мийте руки з милом. Це видаляє віруси. Якщо немає можливості помити руки з милом, користуйтеся дезінфікуючими серветками.
Правило 3. Ведіть здоровий спосіб життя. Це підвищує опірність організму до інфекції. Дотримуйтеся режиму з повноцінним сном, споживайте харчові продукти, багаті на білки, вітаміни і мінеральні речовини, будьте фізично активними.
Правило 4. Захищайте органи дихання за допомогою медичної маски. Маска доречна, якщо ви перебуваєте в місці масового скупчення людей, у громадському транспорті, а також при догляді за хворим, але вона недоцільна на відкритому повітрі. Маску необхідно своєчасно змінювати, як тільки вона стає вологою; при догляді за хворим після закінчення контакту з ним маску слід негайно зняти. Після цього потрібно негайно і ретельно вимити руки.
Правило 5. У разі захворювання залишайтеся вдома і терміново звертайтеся до лікаря. Не займайтеся самолікуванням! Дотримуйтеся приписів лікаря, постільного режиму та пийте якомога більше рідини.
Симптоми інфекції: висока температура тіла, озноб, головний біль, слабкість, закладеність носа, кашель, утруднене дихання, болі в м'язах, кон'юнктивіт.
У деяких випадках можуть бути симптоми шлунково-кишкових розладів: нудота, блювання, діарея. Серед ускладнень лідирує вірусна пневмонія, що може призвести до розвитку дихальної недостатності та смерті.
Якщо в сім'ї хтось занедужав, виділіть хворому окрему кімнату. Якщо це неможливо, тримайтеся на відстані не менше метра від хворого.
Обмежте до мінімуму контакт між хворим і близькими, особливо дітьми, літніми людьми і особами, які страждають на хронічні захворювання.
Часто провітрюйте приміщення. Зберігайте чистоту, якомога частіше мийте та дезінфікуйте поверхні побутовими мийними засобами. Часто мийте руки з милом.
Доглядаючи за хворим, прикривайте рот і ніс маскою або іншими захисними засобами (хусткою, шарфом і ін.). Доглядати за хворим варто лише одному члену сім'ї.
Бажаємо усім здоров’я. Бережіть себе!
Не піддавайтеся паніці, не вірте фейкам, читайте перевірену інформацію на сайті МОЗУ.
Марина Щербиніна, декан факультету медичних технологій
діагностики та реабілітації, заслужений лікар України
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу