Версія для друку

NASA Space Apps Dnipro об’єднав фанатів космосу України

3-4 жовтня відбувся локальний етап найбільшого міжнародного космічного хакатону NASA Space Apps Challenge 2020. До хакатону в Дніпрі долучилися ментори та студентські команди з Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Цього року захід відбувся віртуально. Організатором у Дніпрі вчетверте виступила ГО «Асоціація Ноосфера».

ДНУ представляли ментор кандидат технічних наук, доцент факультету прикладної математики Тетяна Булана, випускник університету Дмитро Сєлін, який нині працює в лондонському офісі Facebook. Свої розробки презентували дві команди першокурсників та команда третьокурсників факультету прикладної математики ДНУ, студентська команда фізико-технічного факультету.

NASA Space Apps – це 48-годинне змагання для інженерів, програмістів, дизайнерів та ентузіастів космічних технологій. Під час хакатону учасники з усього світу працюють над створенням проєктів, що використовують космічні дані. У новій реальності 2020 року вся комунікація між організаторами, учасниками, менторами та журі відбувалася у режимі онлайн.

За даними NASA, протягом 3-4 жовтня понад 26 000 учасників із більш ніж 150 країн взяли участь у змаганні. Учасники фокусувалися на темах науки, технологій, інженерії, мистецтв та математики, а команди складалися не тільки з програмістів, а й із тих, хто вміє добре презентувати та продавати ідеї.

У 2020 році NASA анонсували 23 завдання, що охоплюють глобальні проблеми Землі, інших планет та далекого космосу. Деякі з них звертають увагу на проблеми налаштування зв’язку з космонавтами на Марсі, планування сну під час космічних місій, запобігання наслідкам пожеж та повеней. Серед цілей хакатону – привертання уваги дітей та молоді до вивчення науки й технологій. Оскільки це напряму пов’язано з місією ГО «Асоціація Ноосфера», вона щорічно отримує право на проведення NASA Space Apps у Дніпрі.

Окрім традиційних Дніпра, Києва, Кам’янського, Запоріжжя, Харкова, у хакатоні на локації Dnipro взяли участь ентузіасти вивчення космосу з Рівного, Миколаєва, Волновахи, Краматорська. Усього учасники презентували 16 проєктів. Цього року до конкурсу долучилося ще більше школярів.

Наприклад, команда YOVI з Ліцею інформаційних технологій при ДНУ імені О. Гончара розробила концепцію та прототип пристрою, здатного виявити респіраторні захворювання шляхом виміру різних показників (частота серцевих скорочень, оксигенація крові, частота дихання, температура тіла, температура навколишнього середовища, тиск, вологість та забруднення повітря). Учні 5, 9, 10, 11 класів також долучилися до інших команд студентів.

Удосконалити свої проєкти та підготувати якісну презентацію командам допомагали ментори, серед яких були переможець Space Apps Dnipro 2017, кандидат технічних наук ДНУ ім. О. Гончара, викладач КПІ ім. І. Сікорського, Facebook Software Engineer, багаторазові ментори хакатонів та різноманітних студентських проєктів.

Локальне журі обрало дві команди переможців, які через кілька тижнів змагатимуться за місце у фіналі міжнародного етапу хакатону – EUROAVIA Kyiv та FireWay. До складу команди EUROAVIA Kyiv увійшли учасники київського відділу міжнародної студентської організації EUROAVIA – студенти другого та третього курсів Інституту аерокосмічних технологій НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського». Вони запропонували створити спеціальну модульну платформу, за допомогою якої астронавти можуть здійснювати збірку великих та складних конструкцій у відкритому космосі. Київська команда FireWay презентувала універсальний космічний коннектор, який дозволяє дозаправляти супутники на орбіті для продовження терміну їх функціонування.

До складу журі увійшли голова правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь; доктор економічних наук, професор, ректор Поліського національного університету (м. Житомир) Олег Скидан; доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Chief Science Officer (EOS DA) Володимир Гнатушенко.

Для довідки:

«АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА» – некомерційна громадська організація, яка популяризує наукові дослідження та науковий підхід. Місія організації – стимулювати й підтримувати наукові відкриття, сприяти поширенню і впровадженню в життя наукових знань, а також розвивати інтерес суспільства і бізнесу до науки. З-поміж ініціатив «Асоціації Ноосфери» – комплекс дослідницьких лабораторій Noosphere Engineering School, конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge, а також реновація парку Гагаріна та Дніпровського планетарію.

ГО «Асоціація Ноосфера»


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram