Команда історичного факультету перемогла на міжнародному хакатоні #hack4history
14-16 листопада у Мінську відбувся дистанційний Міжнародний історичний хакатон. У ньому взяли участь 15 команд із п’яти країн: Білорусі, Німеччини, Польщі, Росії та України. Поміж учасників були й представники Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара – команда «Дніпро».
До складу команди ДНУ увійшли капітан – доцент кафедри всесвітньої історії Альберт Венгер, студенти першого курсу історичного факультету Ілля Платонов та Максим Стаднік, випускниця факультету, а нині головний редактор Павлоградської телерадіокомпанії Тетяна Волкова. Два дні учасники напружено працювали над удосконаленням власних проєктів, у цьому їм допомагали досвідчені ментори – професіонали у сфері публічної історії та ІТ-фахівці.
Дніпровські історики запропонували створити історико-просвітницьку платформу «Безборонні жертви нацизму: знищення психічнохворих на окупованій Дніпропетровщині». Це дослідження стало логічним продовженням міжнародного академічного проєкту Useless People: The Extermination of Psychiatric Patients during the Nazi Occupation of Ukraine, що здійснює дослідницька команда у складі Гелінади Грінченко (Харків), Олени Петренко (Бохум), Андрія Усача (Львів), Альберта Венгера (Дніпро). Проєкт реалізується за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» у рамках програми досліджень забутих жертв націонал-соціалізму.
Під час хакатону наша команда вирішувала складні завдання, шукала шляхи вдосконалення проєкту. Як результат, члени журі з п’яти країн гідно оцінили нашу роботу, й ми здобули перемогу. Від організаторів команда отримала фінансову підтримку на реалізацію проєкту, фінальна презентація якого відбудеться у лютому 2021 року.
Ось які враження хакатон справив на Тетяну Волкову: «Це був дуже цікавий виклик для істориків. Я намагалася скористатися всіма знаннями, набутими як в університеті, так і після його завершення. До речі, завжди з гордістю кажу, що навчалася на істфаці ДНУ ім. Олеся Гончара і з мене вийшов, як колись сформулював наш декан: «журналіст з історичним присмаком». Під час хакатону мене надихнули знайомства з талановитими людьми, відданими своїй справі. Наша команда, як і інші, була «розкидана» по країні – ми контактували, фізично знаходячись у чотирьох населених пунктах Дніпропетровської та Херсонської областей. Проте це не завадило майже кожному стати доповідачем, а мені взагалі довелося робити фінальну презентацію наших напрацювань, і це було дуже хвилююче. І ми впоралися! Але попереду – багато роботи й нових вражень!»
Студент-історик Ілля Платонов відзначив: «Історичний хакатон справив на мене велике враження, бо це був мій перший проєкт міжнародного рівня. Я набув досвіду роботи в команді, й сподіваюся, що ці знання стануть мені в нагоді. Проведення заходу в дистанцій формі, напевно, додало організаторам незручностей, але вони чудово з усім впоралися. Розклад був максимально продуманим та зручним для учасників. Атмосфера заходу була позитивною, за що окрема подяка організаторам».
Максим Стаднік додав: «Це був дивовижний захід із чудовою організацією. Протягом двох днів ментори давали поради щодо якісної презентації нашого проєкту, ділилися унікальними методиками та прийомами. Особливо мене вразило спілкування з головним редактором проєкту Arzamas Філіпом Дзядко. Це був незабутній досвід участі в міжнародному змаганні, і я дуже задоволений, що став його учасником. Вважаю, що такі заходи надзвичайно потрібні, оскільки вони стимулюють обговорення актуальних ідей та надихають на їхнє втілення в життя».
Окрім того, що ми здобули цікавий та корисний досвід міжнародної співпраці, беззаперечною перевагою було те, що до роботи були залучені як студенти-першокурсники, так і випускники нашого факультету. Надалі перед нашою командою стоїть багато завдань, які треба вирішити для втілення проєкту в життя.
Альберт Венгер,
доцент кафедри всесвітньої історії
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу