![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
День єднання в ДНУ
16 лютого до всеукраїнського Дня єднання в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшла церемонія підняття Державного Прапору України.
Як в усій Україні урочистий захід у День єднання проводився на виконання Указу Президента України №53 з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз та інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.
О 10-й годині біля головного корпусу університету під звуки Державного Гімну підняли Державний Прапор України. В урочистостях взяли участь ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара професор Сергій Оковитий, декан історичного факультету професор Сергій Світленко, голова ради ветеранів професор Ігор Іщенко, викладачі та студенти ДНУ.
![](/images/news/D_E_1.jpg)
«Сьогодні весь народ України вчергове проходить випробування на міцність, згуртованість, здатність критично мислити та протистояти гібридним загрозам. Уже восьмий рік ми живемо в стані непроголошеної війни. Щодня і щоночі наші військові тримають оборону на передовій. Наша країна постійно відбиває кібератаки на бази державних установ, банків, приватних підприємств, а кожен із нас щоденно має протидіяти масованим інформаційним кампаніям, спрямованим на дестабілізацію ситуації в країні та розпалювання панічних настроїв. Але наша університетська родина міцна своєю згуртованістю. Від 2014 року, коли десятки викладачів і випускників ДНУ встали на захист рідної землі зі зброєю в руках, ми протидіємо ворогу сумлінною працею. Ми здійснюємо актуальні наукові дослідження, зокрема, й за тематикою, яка містить державну таємницю, що зміцнює обороноздатність країни. Ми готуємо кваліфікованих конструкторів ракетно-космічної техніки, фінансистів, які зміцнюватимуть сучасну банківську сферу, ІТ-фахівців, що блокуватимуть кіберзагрози, журналістів, які фактами борються з фейками, політологів і соціологів, які працюють на суспільну злагоду. А ще ми з вами виховуємо відповідальних і свідомих громадян нашої держави, які активно залучаються до волонтерської роботи, допомагають пораненим і переселенцям, дітям загиблих воїнів і самотнім людям. Тож я впевнений, що Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара дасть гідну відповідь на всі виклики сьогодення», – відзначив на церемонії ректор Сергій Іванович Оковитий.
![](/images/news/D_E_2.jpg)
![](/images/news/D_E_4.jpg)
Про нагальну необхідність переосмислення зробленого та здійснення системних заходів із посилення єдності народу та соборності країни на основі національних і європейських цінностей на сучасному історичному етапі, коли існує пряма загроза денаціоналізації і потрапляння України у сферу впливу іншої держави, говорили перед присутніми декан історичного факультету та голова ради ветеранів. «Наші вороги хочуть перекроїти карту світу, встановити новий світовий порядок. При чому кремлівське керівництво забуває і те, що був Гельсінський акт 1975 року, який підтвердив результати Другої світової війни, і Будапештський меморандум 1994 року, і Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року. І всі ці документи гарантували незалежність України та її територіальну цілісність. А зараз вони забувають про те, що треба виконувати Мінські угоди. Проти України розв’язана війна. І всьому цьому потрібно протиставити нашу єдність, розуміння того, що ми – держава з тисячолітньою державно-політичною і культурною традицією, ми – великий народ, який має величезний потенціал», – наголосив Сергій Іванович Світленко. «Адже ніякі залякування згуртованого народу не можуть його зламати. Цінності відкритого суспільства мають перемогти!», – підкреслив Ігор Васильович Іщенко.
![](/images/news/D_E_3.jpg)
Наприкінці для всіх учасників патріотичного заходу у виконанні народної студії сучасного вокалу Палацу студентів ДНУ «Мрія» пролунала пісня «Україна – це я, Україна – це ти».
Додамо, що у рамках відзначення загальнонаціонального Дня єднання в ДНУ також заплановані: проведення для співробітників та студентів онлайн-лекцій із медіаграмотності (щодо питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу) та тематичних патріотичних флешмобів; зустрічі з захисниками України; підтримка волонтерських заходів та студентів і працівників університету-добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
![](/images/news/D_E_5.jpg)
Наш славетний випускник Олесь Гончар у щоденниках 1986 року писав: «Любов до України – це було понад усе, і не шкодуємо, що для цього жили». З таким гаслом наш Гончарівський університет впевнено дивиться в майбутнє.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу