![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Творчість та інтелект – для вирішення економічних завдань
Нещодавно Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара приймав талановитих молодих економістів у рамках ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з економічної інформатики.
Перший етап відбувався на базі кожного ВНЗ і дозволив визначити переможців, які й взяли участь у другому, заключному етапі в межах усієї країни. Географічний ареал змагань досить широкий. Цього року гостями ДНУ стали 35 студентів з 15 міст та 23 ВНЗ. Взяти участь в олімпіаді з'їхалися кращі студенти-економісти з Києва, Харкова, Донецька, Вінниці, Сум, Полтави та інших міст України – представлені майже всі регіони.
![](/press/images/dnuimg4bceca8bf40c9.jpg)
Олімпіада проходила на базі економічного факультету ДНУ, а саме – кафедри комп'ютерної обробки фінансово-економічної інформації. Змагання проводились у комп’ютерних лабораторіях у два тури: перший – теоретичний, другий – практичний. На теоретичному учасникам були запропоновані комплексні тестові питання з основ економічної інформатики, системного забезпечення інформаційних процесів, сучасних технологій автоматизованої обробки економічної інформації. Завдання другого туру передбачало розв’язання п’яти задач з використанням персонального комп’ютера. Для цього були необхідні неабиякі навички роботи в текстовому редакторі, електронних таблицях, системі управління базами даних, Web-браузері; знання основ офісного програмування та Web-дизайну. В цілому, за обидва тури олімпіади максимальна кількість набраних балів становила 250.
До складу оргкомітету і журі увійшли досвідчені науковці з різних ВНЗ України. Аналізуючи виконані учасниками конкурсні завдання, члени журі оцінювали ступінь самостійності мислення студентів, логіку викладання матеріалу, вміння формулювати правильні висновки та обґрунтовані пропозиції, володіння персональним комп’ютером і вміння застосовувати сучасні комп’ютерні технології при розв’язанні різноманітних економічних задач.
Після змагань відбувся концерт, який за традицією підготували для учасників олімпіади студенти економічного факультету ДНУ.
![](/press/images/dnuimg4bcecaa6c29f2.jpg)
Як проходив заключний етап олімпіади цього року, розповіла завідувач кафедри комп'ютерної обробки фінансово-економічної інформації доцент О.М.Притоманова:
- Наш факультет має сучасну матеріальну базу, добре обладнані комп’ютерні класи; за роки існування випущено багато фахівців, знаних в Україні як спеціалісти високого рівня. Тому не випадково Міністерство освіти і науки України доручило саме ДНУ проведення протягом трьох років заключного етапу Всеукраїнської олімпіади з економічної інформатики.
Цього року олімпіада на факультеті проводиться вже вдруге. До нас приїхали дуже сильні студенти, з глибокими, ґрунтовними знаннями як теоретичних основ дисципліни, так і вмінням їх практичного застосовування. Виконання учасниками запропонованих на олімпіаді завдань вимагало від них творчого підходу і нестандартного мислення; студенти вразили нас оригінальністю у розв’язанні практичних задач. Ми побачили нестандартні підходи, які запропонували молоді люди, вміння обрати оптимальне рішення з декількох можливих. Тобто, участь в олімпіаді збагатила не тільки студентів, але й нас, викладачів.
На урочистому закритті ІІ етапу олімпіади відбулося нагородження переможців, які отримали від оргкомітету дипломи та цінні призи. Першим став студент 2 курсу ДНУ ім. О.Гончара Костянтин Мірошниченко, призер олімпіади минулого року – він отримав зовнішній жорсткий диск; друге місце посів Олександр Калібєров (ХГУ „Народна українська академія”) – нагороджений бездротовою клавіатурою з мишою; третє поділили Андрій Столяров (АДІ ДВНЗ „Донецький національний технічний університет”) та Ксенія Байбуза, також студентка 2 курсу ДНУ, вони отримали USB флеш пам’ять. Всі учасники нагороджені грамотами.
![](/press/images/dnuimg4bcecab88760d.jpg)
Вітаючи учасників з високими результатами, декан економічного факультету професор С.О.Смирнов зазначив:
- Ви всі проявили високий інтелект, показали фундаментальні знання, що виходили далеко за рамки вузівської програми. Для того, щоб виявити переможців, навіть необхідно було провести додатковий тур – після перших двох турів результати були рівні. Це переконливо свідчить про те, що у нас в Україні добре готують студентів з економічної інформатики. Оргкомітет олімпіади обов’язково направить листи подяки ректорам кожного закладу. Чекаємо на вас наступного року.
Учасники відзначили високий рівень організації та проведення олімпіади і висловили думку, що такі зустрічі повинні продовжуватися, бо вони вкрай потрібні для фахового зростання.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу