Про співпрацю ДНУ й Університету прикладних наук Міттвайда у німецькій пресі
У журналі Top Magazin. Südwest Sachsen («ToпЖурнал. Південно-західна Саксонія», випуск №1, весна 2023) вийшла стаття про підтримку Німеччиною вищої освіти України під час війни.
Зокрема, йдеться про спільний проєкт «Україна цифрова: академічний успіх через практико-орієнтоване онлайн-навчання», що реалізується з вересня 2022 року за координації Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Партнерами проєкту є відомий науковий центр Саксонії – Університет прикладних наук м. Міттвайда та два українські ЗВО – Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара й Одеський національний економічний університет.
Метою проєкту є підвищення кваліфікації українських колег, а також збереження цифрового викладання в Україні в часи руйнівного впливу війни на інфраструктуру національної системи освіти. Задля цього науковцям та студентам із України пропонується доступ до німецької онлайн-платформи OPAL для академічного викладання та навчання. Там вони можуть вільно користуватися численними академічними матеріалами – навчальними презентаціями, робочими листами, перекладеними з німецької на українську.
Серед розширеної лінійки цифрових курсів для українців в Університеті Міттвайди також є окремий проєкт за грантом DAAD із розвитку цифрового викладання, підготовки вчителів та перекладацької роботи для створення контенту для обох українських університетів-партнерів. Так, на факультеті промислової інженерії Університету прикладних наук м. Міттвайда студентам, які виїхали з України, надається віртуальна навчальна платформа для опанування акредитованого курсу «Промисловий менеджмент». Програма курсу реалізована як програма подвійного диплому і надає можливість студентам, які покинули Україну, продовжити чи завершити поточне навчання у рідному університеті в Україні. До викладання цього онлайн-курсу залучаються українські вчені, представники обох партнерських університетів, які також провадять адміністративну підтримку проєкту. Заняття у цифровому форматі проводяться англійською чи українською одночасно в Україні та у Міттвайді.
Крім того, в рамках гранту DAAD діє фінансова підтримка українських студентів. 70 студентів із Дніпра та Одеси, обрані рідними університетами та міжнародним відбірковим комітетом, вже отримують відповідні стипендії.
– Зазначені проєкти зміцнюють нашу тривалу співпрацю, яка виходить за межі поточної підтримки. По суті, це підтвердження довгострокових і стабільних відносин, які вже склалися із нашими українськими університетами-партнерами. Це знак солідарності з українцями і важливий внесок для відбудови українських академічних кооперативних структур, які постраждали від війни. Адже незважаючи на суворі обмеження, спричинені війною, українські студенти усе ж мають отримати дипломи через онлайн-викладання та чіткі перспективи на майбутнє, – говорить декан факультету промислової інженерії професор Андреас Шмальфус.
Варто наголосити, що Університет прикладних наук м. Міттвайда – давній та надійний партнер Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Наше академічне співробітництво триває з 2006 року. Із 2007 року і до сьогодні щорічно відправляються студенти на навчання в Німеччину.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу