Книжкова виставка «Відомі в світі українці»
У 2024 році наукова бібліотека Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара знайомить читачів із книгами про наших шанованих співвітчизників на постійній виставці «Відомі в світі українці». Сергій Корольов, Ілля Рєпін, Костянтин Ціолковський, Ілля Мечніков – ці імена відомі цілому світові, але не всі знають, що вони народилися і виросли в Україні.
Ідею для виставки надала книга професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Сергійчука «Що дала Україна світові» 2015 року. Автор вперше оцінив внесок видатних українців у розвиток світової науки, техніки, освіти і культури. Цю тему продовжив збірник історичних нарисів під назвою «Зрослись душею, сплелись корінням». Там читачі дізнаються про відомих людей, яких об’єднує любов до землі, що їх виростила, і те, що в їхніх родоводах сплелося коріння кількох націй.
На виставці представлена серія книг «Знамениті українці», заснована 2009 року. Невеличкі за форматом, вони знайомлять читачів із такими іменами, як Іван Мазепа, Симон Петлюра, Григорій Сковорода, Квітка Цісик, Сергій Параджанов та багатьма іншими. Увагу привертає монументальне ювілейне видання присвячене 180-й річниці Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Українці Санкт-Петербурга, Петрограда, Ленінграда…», у яке вміщені розповіді про вихідців з України, що жили і будували це місто, зробили вагомий внесок у культуру і науку. Перлиною виставки є монографія українця за походженням, одного з відомих у світі вчених, професора Богдана Гаврилишина, у якому він розповідає про свій надзвичайно насичений життєвий шлях, про впливових у світі особистостей і важливі події, свідком яких він був. Видання має прекрасну назву – «Залишаюсь українцем» і цінне дарчим написом автора. Хочемо звернути увагу на нову історичну повість Любові Василів-Базюк «Стежками емігрантів з України», що вийшла друком у Чернівецькому видавництві «Букрек» 2021 року. У творі йдеться про становлення і розвиток української громади в Канаді, викладено маловідомі факти з життя українських першопоселенців, труднощі, що прийшлося їм здолати у пошуках землі, волі і кращої долі.
Запрошуємо усіх бажаючих до відділу наукової літератури, дізнайтеся більше про відомих у світі українців.
Завідувачка сектору НБ
Марина Заріпова
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу