Версія для друку

Зустріч гуртківців кафедри історії України з видавцем Олександром Савчуком

4 березня відбулося чергове засідання гуртка «Український культурний простір очима істориків» (керівники – доцентки кафедри історії України ДНУ Світлана Каюк та Ольга Посунько) на тему: «Василь Григорович Кричевський – старший у родині митців». У 2023 році відзначалося 150-річчя з дня народження цього геніального художника, графіка, архітектора.

Спеціальним гостем засідання став відомий харківський видавець, кандидат філософських наук, співробітник Центру українських студій та краєзнавства імені П.Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Олегович Савчук, який докладає чимало зусиль до вивчення та популяризації культури Слобожанщини. Дослідження постаті і творчої спадщини Василя Кричевського відобразилося у декількох книгах-альбомах видавництва, настінних панно, листівках та інших поліграфічних виробах. Олександр Савчук переконаний, що споглядання, вивчення та дослідження кращих зразків українського мистецтва формує внутрішнє відчуття і розуміння національної культури – європейської, неординарної, наповненої ідеями.

На сучасність українських модерністів вказує, наприклад, факт успішності виставки «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні», яка після декількох європейських міст у лютому 2024 року розпочала роботу у Відні в художньому музеї Бельведер. Там також виставлені роботи братів Кричевських.

Щиро вдячні пану Олександру, що знайшов у своєму графіку час для студентського колективу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, й за те, що продемонстрував справжню захопленість ідеєю та бажання донести до широкого загалу розуміння глибоких сенсів української культури, а отже розуміння самих себе!

Час зустрічі промайнув так швидко, що не всі заплановані матеріали були озвучені студентами, тож є сенс продовжити розмову. Приємно, що Олександр Олегович висловив пропозицію про організацію лекції, присвяченої постаті Василя Кричевського. Намагатимемося реалізувати задум.

Кафедра історії України


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram