![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Наталія Дев’ятко: завжди на крок попереду
Наприкінці березня у науковій бібліотеці ДНУ в рамках проєкту «Тобі мій талант, рідний університете», відбулася зустріч студентів, гостей та співробітників бібліотеки з талановитою письменницею, журналісткою, перекладачкою, кандидаткою філософських наук, викладачкою Наталією Дев’ятко. Цікавий письменницький проєкт започаткований випускниками ДНУ – нині спілчанами Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України (ДОО НСПУ), і присвячений 90-річчю спілки.
До цього заходу співробітники відділу художньої літератури підготували книжкову експозицію «Наталія Дев’ятко: завжди на крок попереду», на якій були представлені публікації про письменницю і самі твори майстрині слова.
![](/images/news/NEWS/1_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
![](/images/news/NEWS/2_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
Перу Наталії Дев’ятко належать такі твори як «Легенда про юну весну», «Злато Сонця синь Води», «За день до завтра», трилогія «Скарби примарних островів» та інші. Письменниця пише не тільки фантастику, а й фентезі, історичну, психологічну, соціальну прозу, казки і новели для молоді, вірші.
Зі вступними словами виступили директорка наукової бібліотеки Людмила Лучка і завідувачка відділу художньої літератури Світлана Соболь. Вони коротко розповіли про життєвий і творчий шлях цієї майстрині слова і зазначили, що пані Наталія є співзасновницею сайту «Літературна Дніпропетровщина» і блогу рецензій та відгуків на твори для дітей «Книжкова Скриня». Наталія Дев’ятко також займається експертизою підручників з української літератури, озвучує як свої книги, так і книги інших авторів, бере участь у багатьох конкурсах.
![](/images/news/NEWS/3_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
![](/images/news/NEWS/4_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
На думку пані Наталії, письменник не має сидіти і тільки писати книжки. Бо, якщо буде сидіти і просто писати книжки, то про що він напише? Про те, що він пише книжки. Кожен письменник має черпати в чомусь натхнення на створення своїх творів. Для пані Наталії – це відвідування нових країн, міст і місць, зустрічей з новими людьми. Як зазначає письменниця, дуже цікаво порівнювати нас, наше життя та інші народи, нашу психологію з психологією інших людей. Від цього можеш краще пізнати себе, пізнати інших людей та інші народи і таким чином збагатити себе. Наталія Дев’ятко побувала в Польщі, Чорногорії, відвідала багато міст нашої мальовничої України. Також цікавим фактом є те, що письменницю надихають море, гори і хижі птахи.
![](/images/news/NEWS/5_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
![](/images/news/NEWS/6_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
Ще принципом пані Наталії є те, що фантастика має бути реалістичною. Бо, якщо це не реалістична фантастика – це не дуже добра фантастика. Вона має бути реалістичною в політиці, в психології, в соціальному. Вона повинна бути про нас.
Протягом заходу письменниця зачитувала уривки з своїх книг, ділилася своїми задумами, розповідала про свою діяльність.
![](/images/news/10_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
![](/images/news/NEWS/7_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
Наприкінці зустрічі всі бажаючі змогли придбати книги і листівки з автографом Наталії Дев’ятко.
Бажаємо письменниці натхнення на створення нових цікавих творів і проєктів, а читачам нових захоплюючих книг!
![](/images/news/9_Nataliya%20Dev%E2%80%99yatko.jpg)
Яніна Стець,
провідний бібліотекар
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу