![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Онлайн-чемпіонат «Шляхом до Перемоги!»: нагородження юних політологів
24 квітня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулося урочисте нагородження переможців і призерів ІІ Відкритого регіонального онлайн-чемпіонату із розв’язання політичних кейсів «Шляхом до Перемоги!»
![](/images/news/1_Politichni_case_nagorod.jpg)
Цей захоплюючий профорієнтаційний захід для юних політологів Дніпропетровської області проводився 15 березня на базі кафедри політології, соціології та публічного управління факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ. Онлайн-чемпіонат охопив значну кількість абітурієнтів – молодих ентузіастів політології, соціології та публічного управління. Усім їм пропонувалося розгадати складні політичні сценарії та вирішити важливі питання політичного розвитку України.
Найкращих з учасників, що виявили вражаючу кмітливість, стратегічне мислення та креативний підхід під час вирішення кейсів, у стінах Дніпровського національного університету урочисто вітали проректор з наукової роботи доцент Олег Маренков, в.о. декана факультету суспільних наук і міжнародних відносин професор Віталій Кривошеїн та голова журі чемпіонату – в.о. завідувача кафедри політології, соціології та публічного управління професор Олексій Третяк.
![](/images/news/1_Politichni_case_nagorod_div.jpg)
Так, переможці отримали цінні нагороди та сертифікати з відзнакою за якісне та креативне розв’язання кейсових завдань:
І місце – Ліцей №139 (м. Дніпро);
ІІ місце – НВК №131 (м. Дніпро), Дніпровський ліцей №42 (м. Дніпро), Ліцей імені Лесі Українки (м. Жовті Води);
ІІІ місце – НВК №4 (м. Дніпро).
Їхні глибокі знання та аналітичний підхід неабияк вразили досвідчених професорів ДНУ!
Вручаючи юним експертам заслужені відзнаки, проректор Олег Маренков зазначив, що проведення такого профорієнтаційного заходу з ініціативи науковців ДНУ є важливим етапом у підготовці майбутніх фахівців суспільних наук нашого регіону.
– Подібні заходи дуже потрібні державі. Особливо зараз – з огляду на військову агресії рф, коли ми маємо виходити на Перемогу усіма шляхами, у тому числі й політичним. Тож я вітаю всіх учасників, які успішно продемонстрували себе у цьому інтелектуальному змаганні та зарекомендували себе як талановиті майбутні політологи, що можуть вирішувати як складні загальні питання так ситуативні задачі. Запрошуємо всіх вас, молодих, повних сил і натхнення, залучатися до роботи Малої академії наук (це дає додаткові бали при вступі), а також відвідувати наші загальноуніверситетські #DNU_FEST, #DNU_Meetup або факультетські та кафедральні Дні відкритих дверей. В нашому університеті ви можете реалізувати себе в бакалавраті, магістратурі й далі продовжити займатися науковою діяльністю в аспірантурі. У нас акредитовані освітні програми, за якими ви можете здобути ступінь доктора філософії – і вже займатися політологією на високому науковому рівні, як це робимо ми в ДНУ. Успіхів вам і вашим тренерам. Бережіть себе! І, звичайно, всі разом ідемо шляхом до Перемоги! – сказав вітаючи Олег Миколайович.
![](/images/news/1_Politichni_case_nagorod_Tretyk.jpg)
– Дніпровський національний університет пропонує вступникам цікаві освітні програми за сучасними спеціальностями 052 Політологія, 054 Соціологія та 281 Публічне управління та адміністрування. Це: «Політична соціологія та політичний менеджмент», «Соціологія», «Публічне управління, медіація та електронне врядування». Опанувавши їх, ви точно зможете втілити будь-яке амплуа в політиці. Зможете вивчитися і працювати на розвиток і добробут нашої держави. Ви самі переконаєтеся, що політика, насправді, для звичайних людей. Просто з відповідною освітою ви швидше та успішніше просуватиметеся кар’єрними сходами. А наразі – зичимо вам добра і безпеки! Чекаємо у нашому університеті! – додав в.о. завідувача кафедри політології, соціології та публічного управління Олексій Третяк.
![](/images/news/1_Politichni_case_nagorod_Dgur.jpg)
Відзначимо, що фахова підготовка переможців чемпіонату базувалася переважно на знаннях, закладених викладачами старшої школи. Саме тому особливу увагу та привітання цього дня отримали й учителі-тренери команд. Кожному з них вручили сертифікати за якісну підготовку учнів та сприяння обізнаності молоді в політичних процесах.
– Під час підготовки до чемпіонату нам вдалося створити дійсно згуртовану команду і досягти чудового результату. Тоді як до того Анастасія та Єгор навіть не знали один одного. Тож ми вдячні кафедрі політології, соціології та публічного управління ДНУ за організацію такого пізнавального й інформативного конкурсу для наших вихованців. Ви робите добру справу. І наші випускники дійсно зацікавлені у вступі на факультет суспільних наук і міжнародних відносин Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, – прокоментувала одна із тренерок срібних призерів чемпіонату «Шляхом до Перемоги!» – викладачка ліцею НВК №42 Олена Литвиненко.
Як вдалося здобути такий високий результат розповідають самі призери – Єгор Якименко та Анастасія Фітковська, які продемонстрували неймовірний креатив та волю до перемоги.
![](/images/news/1_Politichni_case_nagorod_Egor.jpg)
– До цього конкурсу якось особливо я не готувався. Просто люблю спостерігати за історичними подіями в різних країнах і цікавлюся політикою, тому знання щодо вирішення подібних кейсів у мене вже були, – розповідає Єгор, учень 11-Б класу, де поглиблено вивчає українську мову.
Для Анастасії Фітковської змагання у чемпіонаті з розв’язання політичних кейсів, навпаки, були дебютом.
![](/images/news/1_Politichni_case_nagorod_Nasty.jpg)
– Я вперше взяла участь у такому масштабному заході. І це був цікавий досвід, який підштовхнув мене до можливого вибору для навчання саме спеціальності «Політологія». Бо раніше я особливо не задумувалася над нею: вважала складною, витратною. А ще – дуже боялася засудження суспільства через загальний негативний стереотип. Та виявилося, що ця наука надзвичайно цікава, – розповідає учениця 10-Б класу, що за поглибленою програмою вивчає історію України, українську мову та правознавство. – Загалом, наразі для вступу я розглядаю три варіанти: українська та англійська філологія, політологія. Також хочу пройти підготовку на військовій кафедрі. Для мене це досить складний вибір, але в мене ще є час, тому я ще уважно обиратиму. Бо від навчання залежить моє майбутнє. І його збудувати можу тільки я, – переконана Анастасія.
Наприкінці урочистостей для юних гостей ДНУ, зацікавлених у політологічній науці, провели екскурсії предметними аудиторіями факультету суспільних наук і міжнародних відносин. Чекаємо вас, переможці онлайн-чемпіонату із розв’язання політичних кейсів «Шляхом до Перемоги!», вже на студентських лавах Alma mater!
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу