Версія для друку

Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» – 22 роки зоряних успіхів юнацтва

Весняний місяць квітень завжди насичений подіями, пов’язаними з космічною тематикою. Різноманітні наукові заходи, присвячені космосу, збирають досвідчених фахівців, талановиту молодь, що обрала присвятити себе космічній діяльності. І чудовою перлинкою в низці цих заходів є захід, де юнацтво України представляє свої ідеї, знання, перші спроби наукових напрацювань за космічною тематикою – Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях», яка вже стала дорослішою за своїх учасників.

Цього року XXІІ Всеукраїнська конференція-конкурс проводилася з 22 по 26 квітня на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова (НЦАОМ). Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара входить до складу співорганізаторів конференції і бере активну участь у її проведенні. Тиждень проведення конференції-конкурсу, як завжди, став святковим для її учасників, їхніх вчителів (керівників із підготовки науково-дослідних робіт), організаторів і гостей. Конференція проходила в онлайн-форматі, але стала подією масштабною й зберегла дух цікавого, змістовного, корисного, жвавого, дружнього і дуже душевного спілкування. Учасниками заходу стали більше 250 представників різних регіонів України – 81 одна робота надійшла з Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Хмельницької та Чернівецької областей).

Конференція-конкурс розпочалася урочистим відкриттям, на якому з вітальними словами звернулися заступниця генерального директора з науки та освіти НЦАОМ Ірина Федоренко; заслужений працівник освіти України, завідувач методичного сектору навчально-методичного відділу НЦАОМ, голова організаційного комітету конференції-конкурсу Віктор Хуторний; начальниця навчально-методичного відділу НЦАОМ Марина Килимник. На початку присутнім запропонували переглянути фільм «22 роки зоряних мрій», присвячений здобуткам Всеукраїнської конференції-конкурсу науково-дослідних робіт «Зоряний шлях», її учасникам, багато з яких вже стали дорослими, та людям, які вели їх зоряними шляхами, а ще – поглядам у майбутнє конференції, космічної діяльності та великому потенціалу молоді в розвитку космічних задач.

А потім проводилася робота в 10 науково-практичних напрямах конференції-конкурсу: «Астрономія», «Космічна фізика», «Наукові дослідження в Космосі», «Природні явища та екологія Космосу», «Космічна медицина і біологія», «Духовність і Космос», «Космічні апарати та ракети-носії», «Історія космонавтики та ракетно-космічної техніки», «Комп’ютерні технології» та «Технічна творчість та ракетно-космічне моделювання».

І була масштабність і глибина думок юнацтва, неймовірна оригінальність ідей (як у самих роботах, так і генерована під час обговорення). Вражала дивовижна ясність розуміння великих, складних проблем! Якісна підготовка до виступу в кожного учасника – це глибокі знання за обраною темою, вміння вести аргументований діалог і радість інтелектуального спілкування! Координатори за науковими напрямами конференції-конкурсу відзначили складність визначити найкращих, настільки високий рівень був притаманний кожному учаснику.

Науково-педагогічні працівники Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара завжди з великим задоволенням і радістю беруть участь у роботі конференції-конкурсу, спілкуються з талановитим юнацтвом, яке невдовзі перейде на більш високу сходинку навчання, а потім присвятить свою діяльність вирішенню актуальних науково-практичних задач. Цього року координаторами наукових напрямів конференції-конкурсу були такі науково-педагогічні працівники ДНУ: професор Соколовський О.Й., завідувач кафедри Горбань В.А., доценти Хуторний В.В., Бондаренко С.Г, Шевцов В.Ю., Білогуров С.О., Лягушин С.Ф., Лабуткіна Т.В. та старший викладач Колесніченко О.В.

XXІІ Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» з успіхом відбулася! І наступного року цей захід обов’язково збере всіх знову!

Доцентка кафедри кібербезпеки та
комп'ютерно-інтегрованих технологій
Тетяна Лабуткіна


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram