![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
Облаштування гуртожитків ДНУ для згуртованості громад
Спортивна зала, більярдний стіл, дитячий майданчик, бесідка – це сучасний етап облаштування колег-освітян із релокованих ЗВО. Приїхавши в березні-квітні 2022 року до гуртожитків ДНУ, педагоги, співробітники і студенти Донбаського державного педагогічного університету та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля не мали навіть найнеобхіднішого. Тоді колектив Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, міжнародні й українські благодійні організації, такі як Міжнародна організація з міграції, ACTED, Пролісок, АрмТайм та інші, допомагали із постачанням питної води, харчових продуктів, мийних засобів, побутової техніки. Наступним етапом став ремонт кімнат та санвузлів, а тепер на часі – турбота про дозвілля і моральний клімат у громадах. Тож у гуртожитках ДНУ реалізується проєкт від МОМ для згуртованості громад у місцях компактного проживання.
![](/images/news/1_gurtogitok_zdanie.jpg)
Ректор ДНУ Сергій Оковитий, оглянувши ремонти в гуртожитках, розташованих на вул. Ніла Армстронга, згадує:
- Від зими 2022 року, коли ми поселили в гуртожитках ДНУ 360 викладачів і членів їхніх сімей із Сєвєродонецька, Слов’янська і Бахмута, ми налагодили звʼязки із українськими та міжнародними благодійними організаціями. Дехто з наших колег вже вдруге з 2014 року шукав прихисток в іншому місті, й ми прагнули максимально допомогти співвітчизникам. Міжнародна організація з міграції постійно надавала допомогу із облаштування побуту тимчасово переміщених освітян і студентів, а наші ремонтні бригади долучалися до проведення робіт. Сьогодні ми бачимо не тільки відремонтовані сховища, кімнати, коридори, душові, а й обладнані ігрові кімнати, тренажерні зали, місця для колективного відпочинку. Зауважу, що і студенти ДНУ, які приїхали з тимчасово окупованих територій та зони бойових дій також користуються всім спектром підтримки, про яку ми сьогодні говоримо. Ми прагнемо додати комфорту життю колег у гуртожитках та щиро зичимо їм повернутися в свої рідні міста після нашої Перемоги.
![](/images/news/1_gurtogitok_biliard.jpg)
Владислав Кагал, керівник напряму підтримки місць тимчасового проживання (МТП) на сході України Міжнародної організації з міграції при ООН, розповів про спільну роботу протягом воєнних років:
- Міжнародна організація з міграції має багато відділів, ми здійснюємо багатоцільову підтримку. І гуртожитки ДНУ – це такий гарний приклад співробітництва декількох відділів МОМ та університету, тому що посприяли налагодженню побуту і відділ, який займається ремонтами, і відділ, відповідальний за гігієну водопостачання, і відділ управління і координації МТП, і господарські та ремонтні служби ДНУ, коменданти гуртожитків, керівництво університету.
![](/images/news/1_gurtogitok_kimnata.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_tualet.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_dush.jpg)
Ми надавали грошові гранти на заміну вікон, сантехніки, на ремонти, видавали певні товари. Сьогодні МОМ реалізує проєкт «Згуртованість громад». Адже ми розуміємо, що люди вже живуть тут більше двох років, і постала проблема соціалізації та відпочинку. Сьогодні ви бачили спортивну залу, відремонтовану й оснащену за цією програмою, ми зробили кілька кімнат для відпочинку, тренувань та дозвілля, розмістили там тренажери, пуфики, телевізор, настільні ігри. Сподіваємося, що завдяки цьому мешканцям гуртожитків буде комфортніше.
![](/images/news/1_gurtogitok_TV.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_puf.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_gym.jpg)
Джерелом альтернативного живлення – сонячними батареями на гуртожитку № 7 задоволений комендант Віктор Доценко. Він говорить, що під час блекаутів завдяки накопиченій в акумуляторах електроенергії, у мешканців буде можливість зарядити телефони та попити теплого чаю. Також Віктор Іванович продемонстрував новенькі щитові та відремонтовані душові кімнати.
![](/images/news/1_gurtogitok_shit.jpg)
Директорка студмістечка ДНУ Яна Торовик говорить, що протягом 2023 року завдяки допомозі від благодійних організацій МОМ, ACTED, Пролісок було замінено 101 вікно, для користування тимчасово переміщеними викладачами, співробітниками і студентами надано 19 холодильників, 11 газових та 5 електричних плит, 54 водонагрівачі, 9 пральних машин, 2 генератори та згадані вище 3 комплекти сонячних батарей.
![](/images/news/1_gurtogitok_voda.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_umival.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_koridor.jpg)
За словами директорки студмістечка, спільними зусиллями благодійників та університетських служб і бригад адміністративно-господарчої частини:
- відремонтоване бомбосховище в гуртожитку №1;
- відремонтована та оснащена меблями та іграми актова зала в гуртожитку №2;
- зроблений капітальний ремонт покрівлі в гуртожитку №3;
- відремонтовані 2 поверхи (кімнати, коридори, кухні, душові, вбиральні) в гуртожитку №5;
- виділені кошти на матеріали для облаштування душових у гуртожитку №6;
- здійснені ремонти кімнати відпочинку, щитової, душових, спортивної зали, придбані тренажери в гуртожитку №7.
![](/images/news/1_gurtogitok_besedka.jpg)
![](/images/news/1_gurtogitok_sport_maidan.jpg)
Роботи з благоустрою тривають.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу