Версія для друку

XII молодіжна міжнародна ісламознавча школа в Стамбулі

Міжнародні школи – перевірений і надійний формат швидкого та максимально якісного засвоєння старих та набуття нових знань. Якщо це поєднується з можливістю побувати в місцях, які перед тим неодноразово згадувалися на лекціях та практичних заняттях, були об’єктами наукових досліджень, то ефект вражень-знань множиться багатократно.

Цьогорічна (а також й щорічна) ісламознавча школа в Стамбулі (серпень 2024 року) мала потужну молодіжну складову. До компанії науковців-гуманітаріїв долучилися студенти та аспіранти Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара представляли студенти історичного факультету освітньої програми «Прикладна україністика та практична історія». Маючи у своєму бекграунді знання з курсу «Українське сходознавство», спецкурсу «Мусульманський світ України: історія та майбутнє», курсові роботи, виступи на студентських конференціях, студентки Анна Бичихіна, Катерина Овчаренко, Анастасія Стужук здобули можливість для презентацій та обговорення своїх напрацювань у колі найкращих фахівців. До речі, одним з організаторів та модераторів школи стала доцентка кафедри історії України кандидатка історичних наук Світлана Каюк.

Ісламознавча школа присвячувалася пам’яті видатного українського філософа, релігієзнавця, письменника, громадського діяча та засновника-організатора цієї міжнародної школи Ігоря Анатолійовича Козловського. Тому доповідь-презентація нашої студентки Анастасії Стужук «І.А. Козловський та українське ісламознавство» викликала багато позитивних емоцій та надихнула на вечір пам’яті Ігоря Анатолійовича.

Для Катерини Овчаренко виступ у рамках школи – це можливість апробації її наукового дослідження (курсової роботи), присвяченого аналізу роману І. Гаспринського «Молла Аббас» та художньому втіленню просвітницьких ідей джадідізму.

Для Анни Бичихіної ця школа є вже другою, а значить, стала певним підсумком досліджень, зроблених за останній рік і які значно змінили кут зору саме завдяки такій чудовій комунікації. Отже, маємо достатньо солідне дослідження «Культурні взаємодії та неомавританський стиль: імперії, релігійні спільноти, ментальні кордони».

Однак школа в Стамбулі – це не лише можливість демонстрації своїх студентських напрацювань, а й незабутні враження на все життя. Блукання вуличками старого Константинополя з можливістю доторкнутися до стін старого міста, відчути дух міста, який зачаровує поєднанням культур та епох, відкриває очі на світ, який швидко змінюється, та надихає… А ще Стамбул – місце зустрічей: у тому числі із завідувачкою рідної кафедри історії України Ольгою Посунько, яка із задоволенням долучилася до роботи школи і посилила нашу дніпровську складову.

Надійним партнером школи є Сінан-паша медресе в Стамбулі, яке вже кілька років гостинно зустрічає та організовує насичену цікавими подіями, екскурсіями і зустрічами програму. Запис доповідей викладено на сторінці «Українське ісламознавство» за посиланням.

Доцентка кафедри історії України
Світлана Каюк


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram