Версія для друку

Практичні заняття студентів – на телеканалах міста

Новий навчальний рік для студентів факультету систем і засобів масової комунікації стартував із візитів в редакції медіахолдингів та на студії телеканалів. І якщо для першокурсників із цього ознайомлення почнеться вибір індивідуальної траєкторії навчання та орієнтація на вивчення певних фахових дисциплін, то для третього курсу такі візити – це пошук першого робочого місця, визначення тематики для курсового та дипломного проєктів.



Практичне заняття з дисципліни «Аудіовізуальний практикум» відбулося на ТРК «Регіон», безпосередньо в студіях і монтажних кімнатах телеканалу D1. Оглядову характеристику телеканалу студентам надала виконавча директорка Ірина Зайцева. Зокрема Ірина Георгієвна розповіла про авторські проєкти, над якими працюють журналісти, технічне оснащення студійного комплексу та запросила долучатися до творчих колективів будь-якої з 34 телепрограм, які вже в ефірі, та 5 проєктів, що перебувають на стадії запуску. Також під час спілкування пригадали, як регіональне телебачення адаптувалося до реалій повномасштабного вторгнення в лютому-березні 2022 року, як війна та блекаути вплинули на сталість ефірного мовлення різних студій Дніпра та подискутували про покликання журналіста в сучасних українських реаліях.



Роботу в спільних проєктах студентам пропонували справжні зірки телебачення, автори численних телепроєктів Ян Марковський та Павло Живетьєв. Також вони розповіли про складнощі роботи журналіста в умовах воєнного стану, про командні завдання телевізійників:

- До прикладу, для роботи над проєктом «В мене немає дому» ми отримуємо військові акредитації, їздимо в райони та міста, близькі до лінії бойового зіткнення, спілкуємося з людьми, що постраждали від окупантів. Ви маєте вміти не просто писати текст, а працювати в кадрі, співпрацювати з командою, знати основи монтажу і зйомки. Тобто треба вчити все, чому вас навчають в університеті й у нас, на практиці, треба отримати дуже широкий спектр спеціальностей для того, щоб зробити телевізійний матеріал, - наголосив Павло Живетьєв.



Ян Марковський, відомий дніпрянам цікавими програмами про кіно, розповів про свою першу спробу втілити мрію в телевізійний проєкт та про те, як перемонтовував перший випуск, зрозумівши свої помилки.


Наступні практичні заняття заплановані на інших телеканалах та радіостанціях, адже факультет систем і засобів масової комунікації – це професійний старт зі студентських років.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram