Історики ДНУ – учасники науково-методичного семінару «Викладання історії Голокосту у вищій школі»
4-6 жовтня на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся науково-методичний семінар для викладачів закладів вищої освіти «Викладання історії Голокосту у вищій школі». Організатором семінару виступив Український центр вивчення історії Голокосту (м. Київ) у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Слідами пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа. У межах цього проєкту, який охоплює Україну, Польщу і Німеччину, вже вдалося реалізувати декілька важливих заходів із дослідження, збереження пам’яті про єврейську спільноту, Голокост та Другу світову війну, а також події сучасної російсько-української війни.
Серед учасників семінару – викладачі ЗВО з усієї України, котрі мають досвід впровадження теми Голокосту або пов’язаних тем у викладання історичних дисциплін для студентів різних спеціальностей, а також запрошені лектори з України та Німеччини. Від Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у заході взяли участь доцент кафедри східноєвропейської історії Олег Бойко і докторант кафедри всесвітньої історії Роман Шляхтич. Учасники заслухали лекції відомих українських істориків, доповіді яких присвячувалися проблемам викладання Голокосту, memory studies та сутності тоталітаризму: кандидата історичних наук, директора Українського центру вивчення історії Голокосту і провідного наукового співробітника Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України Анатолія Подольського; кандидата історичних наук, генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла; докторки історичних наук, завідувачки відділу історії України 20-30-х років ХХ ст. Інституту історії України НАН України Лариси Якубової.
Науковці поділилися своїми напрацюваннями, креативними ідеями, обговорили низку проблем, пов’язаних із мотивацією, підходами, методами і засобами викладання історії Голокосту, а також ухвалили рішення підготувати до видання посібник-помічник «Викладання історії Голокосту у вищій школі».
Не менш цікавою видалася й культурна програма зустрічі: знайомство з Чернівецьким національним університетом, екскурсії Чернівцями і музеями міста, а також перегляд вистави в одному з найкрасивіших і найдавніших театрів України.
Історичний факультет
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу