Версія для друку

Наглядова рада ДНУ: початок взаємодії

28 жовтня в змішаному форматі відбулося перше засідання Наглядової ради Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Засідання проходило під головуванням очільника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергія Лисака, який є головою Наглядової ради.

До першого засідання ради долучилися: заступник голови НР ДНУ Анатолій Булат – директор Інституту геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова Національної академії наук України; секретар НР Михайло Рябоконь – співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера»; Сергій Войт – Генеральний директор Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова»; Максим Дегтярьов – Головний конструктор Державного підприємства «Конструкторське бюро „Південне“ ім. М. К. Янгеля»; Микола Жулинський – директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України та Сергій Плохій – професор кафедри української історії Гарвардського університету, директор Українського наукового інституту (США).

ДНУ на робочій зустрічі представляли: ректор ДНУ, член-кореспондент НАНУ, доктор хімічних наук, професор Сергій Оковитий; в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Наталія Гук; уповноважений з антикорупційної діяльності Василь Сергеєв.

Сергій Петрович Лисак запропонував затвердити план роботи Наглядової ради на 2024-2025 навчальний рік та порядок денний засідання. Обидва документи були підтримані одностайно.

До порядку денного були включені кілька важливих питань: звіт ректора ДНУ про діяльність університету за 2022-2024 роки, доповіді щодо забезпечення якості освітнього процесу та запобігання й протидії корупції в ДНУ в умовах дії воєнного стану, а також затвердження плану роботи НР ДНУ на 2024-2025 навчальний рік.

Найперше, ректор університету Сергій Оковитий проінформував присутніх про результати роботи університету за основними напрямами статутної діяльності та детально ознайомив із динамікою розвитку. А саме: збільшення контингенту здобувачів освіти; зростання надходжень за виконання науково-дослідних робіт, які пройшли відбір в конкурсах МОНУ; зростання грантових надходжень за міжнародними програмами і проєктами. Ректор розповів про осучаснення номенклатури освітніх програм, оптимізацію структури університетських служб у відповідності до діяльності в кризових умовах.

Сергій Іванович докладно зупинився на програмах із підвищення обороноздатності України, соціальному захисті та фінансових аспектах. Ректор окреслив і проблемні питання: низька енергоефективність котелень, теплотраси і будівель, встановлення ціни на газ для гуртожитків університету як для побутових споживачів та інше.

Також ректор від імені усього колективу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара подякував членам Наглядової ради, що погодилися в умовах шаленого навантаження воєнного часу приділяти увагу та сприяти розвиткові університету.

Члени Наглядової ради ухвалили звіт ректора та взяли до уваги основні проблемні питання для планування своєї діяльності в подальшому.

Аналізуючи забезпечення якості освітнього процесу в ДНУ в умовах дії воєнного стану, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Наталія Гук презентувала освітнє середовище на платформі Microsoft 365 та інформаційні ресурси, які активно використовуються під час змішаного формату навчання студентів. Також вона представила нормативну базу документів, якою керується ДНУ при здійсненні освітнього процесу, та проаналізувала його кадрове забезпечення. Розповіла про організацію ЄДКІ, ЄВІ та ЄФВВ на базі ДНУ. У доповіді Наталія Анатоліївна також докладно розповіла про практичну підготовку і програми академічної мобільності, соціальний захист та підтримку для наших студентів.

Члени Наглядової ради взяли доповідь до уваги і доручили до 8 листопада 2024 року подати на узгодження план удосконалення освітнього процесу.

На складових антикорупційного комплаєнсу ДНУ закцентував увагу членів Наглядової ради уповноважений з антикорупційної діяльності Василь Сергеєв. Він не лише ознайомив присутніх з розробленими основними нормативними документами щодо запобігання, виявлення та протидії корупції, а й доповів про роботу антикорупційної лінії «Повідом про корупцію».

За пропозицією Сергія Лисака рішенням Наглядової ради ухвалено започаткування до 15 листопада 2024 року сервісу «Скринька довіри голови Наглядової ради». Також Василю Петровичу доручили розробити розширений план антикорупційної діяльності, зокрема, проведення циклу зустрічей зі студентами для запобігання проявам корупції в університеті.

Наприкінці засідання голова Ради Сергій Петрович Лисак подякував усім за плідну роботу та висловив впевненість, що взаємодія членів Наглядової ради та керівництва університету сприятиме сталому розвиткові ДНУ.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram