Версія для друку

ХІV Дніпропетровська обласна історико-краєзнавча конференція «Історія Дніпровського Надпоріжжя»

31 жовтня – 1 листопада на історичному факультеті ДНУ пройшла чергова ХІV Дніпропетровська обласна історико-краєзнавча конференція «Історія Дніпровського Надпоріжжя».

Захід відбувся за підтримки та участі Державного архіву Дніпропетровської області, Дніпропетровського національного музею імені Д. І. Яворницького, Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей, Дніпровського осередку Наукового товариства імені Шевченка Музею історії Дніпра, Музею історії міста Кам’янське, Музею спротиву Голодомору.

Обласна конференція традиційно збирає значну кількість учасників: цього разу було представлено 67 доповідей, присвячених найширшому колу актуальних проблем історії Дніпровського Надпоріжжя, Придніпров’я, дослідженню, збереженню історико-культурної спадщини регіону, її місцю в освітніх та туристичних практиках. На пленарному засіданні, де учасників наукового зібрання привітали співголови оргкомітету – ректор ДНУ Сергій Оковитий та декан історичного факультету Дмитро Архірейський, було виголошено доповіді, які відбили новітні дослідження науковців регіону:

Сергія Світленка, доктора історичних наук, професора, голови Дніпровського осередку Наукового товариства імені Шевченка, заслуженого працівника освіти України – «Урбогенезис міста Самар: історіографічні традиції і сучасні теоретико-методологічні підходи»; Ольги Посунько, кандидатки історичних наук, доцентки, завідувачки кафедри історії України ДНУ – «Усноісторичні дослідження у історико-краєзнавчій практиці (досвід 2022–2024 рр.)»; Дмитра Архірейського, доктора історичних наук, декана історичного факультету ДНУ – «Махновці як союзники білого руху»; Ірини Шабельнікової, кандидатки історичних наук, старшої наукової співробітниці ДП Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної академії наук України – «Археологічні дослідження на території Дніпровського Надпоріжжя у 2023-2024 рр.».

У шести секціях відбулися не менш цікаві презентації та обговорення за участі не тільки досвідчених дослідників ДНУ, інших закладів і установ, а й студентів, аспірантів. Долучитися до роботи конференції як слухачі були запрошені студенти історичного факультету ДНУ, а також студенти-історики з Криворізького педагогічного державного університету, які отримали можливість розширити знання з актуальних питань української історії та географії.

У проведенні конференції взяла участь рада студентів історичного факультету, зокрема її освітньо-науковий комітет: студенти – Леон Брага, Марія Маковецька, Костянтин Ашихман, Єва Коверська, Вікторія Шапран – були залучені до забезпечення дистанційного зв’язку учасників конференції, підготовці відеопрезентації виставки у науковій бібліотеці. Для учасників конференції і усіх зацікавлених її тематикою співробітниками бібліотеки було підготовлено виставку краєзнавчих видань. На другий день наукового зібрання студенти історичного факультету поспілкувалися з бібліотекарами, зробили відеозапис розповіді про виставку директорки бібліотеки Людмили Лучки та ще й допомогли впорядкувати фонд рідкісних видань для відвідувачів наукової бібліотеки.

На підсумковому засіданні обласної конференції «Історія Дніпровського Надпоріжжя» було вирішено провести чергову зустріч восени 2026 року, зважаючи, що на 2025 рік запланована всеукраїнська конференція – Яворницькі наукові читання, присвячені ювілею Д.І. Яворницького – 170-річчю з дня народження ученого. Сподіватимемося, що вона стане продовженням започаткованих важливих наукових дискусій.

Заступниця декана історичного факультету з наукової роботи
Ольга Каковкіна


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram