Розпочав роботу лекторій із суспільних наук для слухачів МАН
На факультеті суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ розпочав роботу лекторій із суспільних наук для слухачів Малої академії наук України. Першу гостьову лекцію в онлайн-форматі для учнів старших класів на тему «Модифікації тілесності в сучасному світі: соціальний сенс та соціологічний опис» провів доцент кафедри політології, соціології та публічного управління Сергій Легеза.
У просвітницькому заході взяли участь слухачі секції «Соціологія» наукового відділення «Філософія та суспільствознавство» Дніпропетровського відділення Малої академії наук України.
У лекції розглядалися різноманітні актуальні проблеми суспільних наук, які викликали великий інтерес у школярів. Зокрема, лектор розповів слухачам про історичний сенс модифікацій тілесності в людській культурі, сучасні особливості того, як люди змінюють чи прикрашають своє тіло. Якщо для традиційної культури головними причинами модифікації тілесності (пірсинг, татуювання, шрамування тощо) були викликані необхідністю маркувати себе та інших, захищатися від зовнішньої загрози чи стигматизувати небезпечних людей (як-от при тавруванні злочинців), то в сучасну добу головною є естетична функція: ми змінюємо свою тілесність ‒ безпосередньо чи опосередковано – за допомогою спорту, татуювання чи пластичної хірургії, аби покращити те, як ми виглядаємо в очах інших.
Сергій Легеза підкреслив, що сучасна людина давно вийшла зі стану «допроєктності» (природності): чи не змалечку ми стикаємося із можливостями покращити свій зовнішній вигляд. Брекети, заняття спортом, макіяж чи послуги пластичних хірургів здебільшого не так виправляють природні вади нашого тіла, як покращують його. Окремо в лекції обмірковувалися можливості сучасної науки (наприклад, в галузі впливу на геном чи клонування, де ми могли би вже сьогодні створювати клонів конкретних людей чи працювати зі зміною структури геному, але не робимо цього через етичні міркування). Говорилося й про перспективи техногенної модифікації ‒ як у випадку складного протезування, що вже робиться на рівні сучасної медицини, так і з урахуванням можливостей штучного інтелекту – нині говоримо про те, що в найближчому майбутньому людство зіткнеться із проблемою кіборгів, що докорінним чином похитне наше уявлення про незмінність людського тіла.
Кафедра політології, соціології та публічного управління ДНУ планує продовжити плідну співпрацю з Дніпропетровським обласним відділенням МАН. Попереду заплановані цікаві зустрічі зі слухачами секції «Соціологія» наукового відділення «Філософія та суспільствознавство».
Доцентка кафедри політології,
соціології та публічного управління
Вікторія Бойко
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу