Версія для друку

Презентація смартукриття СLUST SPACE DNIPRO в ДНУ

Нещодавно для студентів і співробітників Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара представники компанії CLUST провели онлайн-презентацію смартукриття CLUST SPACE DNIPRO.

Інноваційне укриття, що будується для спільноти ДНУ у 1 корпусі, – це другий в Україні проєкт від київського венчурного забудовника CLUST. Реновація й облаштування сучасних багатофункціональних укриттів для студентів при ЗВО України – благодійна ініціатива засновника компанії CLUST – інвестора і підприємця Руслана Тимофєєва та його команди у межах напрямку корпоративно-соціальної відповідальності бізнесу.

Прем’єрну онлайн-зустріч «CLUST SPACE DNIPRO. Знайомство» з представниками ДНУ проводила команда менеджерів проєкту. Спікерами виступили: Олеся Зоріна – маркетинг-директорка (CMO) компанії CLUST; Анастасія Войткевич – керівниця проєкту CLUST SPACE та Павло Пекер – головний архітектор проєкту.

Послухати, побачити і детально обговорити, що саме очікується в результаті нашої співпраці, зібралася небайдужа спільнота очільників підрозділів, викладачів та студентів ДНУ. Київські колеги, найперше розповіли, як народжувався унікальний проєкт CLUST SPACE, у чому полягають його місія й цілі та як саме виглядатиме модернізоване смартукриття у Дніпрі.

За словами Олесі Зоріної, на початку повномасштабної війни після декотрих благодійних активностей менеджмент компанії почав задумуватися, як CLUST може системно бути корисним і допомагати суспільству.

Нам стало зрозуміло, що хочемо структурно займатися благодійністю, зокрема, підтримувати і розвивати напрям освіти. Тоді прийшла ідея побудови в університетах України укриттів. Але не просто укриттів, а інноваційного багатофункціонального та креативного простору для студентів, де нашим юним талантам буде безпечно й приємно, аби їм хотілося залишатися і розвиватися в рідній країні.

Так виник CLUST SPACE– концептуальний проєкт, що має на меті не тільки гарантувати безпеку, безперервність і комфорт навчального процесу під час війни, але й стати зручною платформою для реалізації різних освітніх івентів (лекцій, презентацій, конференцій, хакатонів), комунікації молоді з бізнесом (формування професійних зв’язків) тощо і після її завершення.

Наш благодійний проєкт спрямований на створення майбутнього України через інвестиції в студентів, які завтра стануть рушіями нашої економіки. Ми прагнемо створити для молоді гідні умови, щоб вони не шукали кращого життя за кордоном. Адже інвестиції в молодь – це інвестиції в майбутнє України, – зазначила керуюча проєктом CLUST SPACE Анастасія Войткевич.

Для цього ініціатори проєкту пропонують створити сучасне безпекове рішення із побудови комфортабельного укриття та коворкінгу, де студенти і викладачі зможуть продовжувати ефективне навчання, роботу та спілкування навіть під час повітряних тривог.

Це локація, яка слугуватиме креативним простором для індивідуальної і групової роботи: навчання чи проведення івентів, покликаних генерувати круті й амбітні ідеї у ваших колах, – додала пані Анастасія.

Перший такий задум був успішно реалізований у січні 2024 року в Києві. Багатофункціональний простір, що активно працює як укриття, коворкінг, івент-хол та освітній хаб, компанія CLUST облаштувала на базі книгосховища науково-технічної бібліотеки ім. Г.Денисенка НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І.Сікорського». Саме там київські студенти і викладачі (до 600 осіб) майже за рік зустріли більше 250 повітряних тривог і провели понад 100 різних освітніх і наукових заходів. Практичне втілення ідеї пілотного смартукриття виявилося настільки вдалим, що CLUST SPACE у бібліотеці КПІ був визнаний проєктом року, вигравши Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024» (проєкт «Сучасний безпечний освітній простір CLUST SPACE»).

Після результативного запуску першого укриття в столиці менеджери компанії вирішили масштабувати проєкт і спрямувати зусилля на регіони, наближені до зони бойових дій, тому що саме там потреба в безпечних освітніх просторах стає найбільш актуальною. Відповідно наступним місцем обрали Дніпро як місто, що прийняло велику кількість переселенців із Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей.

Чому саме Дніпро і Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара? Тому що Дніпро – це потужне місто, яке ми дуже любимо. Дніпро об’єднав і став прихистком для багатьох ВПО, в тому числі студентів. Це важливо, і ми раді, що можемо допомогти. А розпочати будівництво у ДНУ вирішили тому, що ви в числі найкращих. Ваш університет – один із провідних ЗВО країни, що посідає високі місця в рейтингах. Тож саме ви є тими, хто буде відбудовувати Україну і породжуватиме для неї найсміливіші ідеї. Ми в цьому не сумніваємося! – запевнила Анастасія Войткевич.

Для модернізації за проєктом CLUST SPACE DNIPRO було обране вже наявне укриття на -1 поверсі у головному корпусі ДНУ, сертифіковане ДСНС. У його розбудові враховуватиметься досвід і концепція реконструкції попереднього київського. У нас в ДНУ це буде сучасний багатофункціональний простір, який трансформується під різні потреби у певний момент часу. Спроєктована за принципом конструктора, нова локація гармонійно поєднуватиме опції надійного шелтера і високотехнологічного коворкінга.

Докладно дизайн-рішення та функціональні можливості для користувачів смартукриття в ДНУ присутнім на зустрічі представив головний архітектор CLUST SPACE Павло Пекер. Пан Павло вже мав досвід проєктування подібних просторів в Іраку та Лівії, а також проєктував перший CLUST SPACE при КПІ. Як фахівець він детально розказав про чотири принципи побудови (безбар’єрність, технології, якість і комфорт) нашого шелтеру та продемонстрував його наочний 3D-дизайн.

 

Так, у просторі CLUST SPACE DNIPRO в ДНУ передбачені не тільки зони для роботи та навчання, оснащені сучасними системами електричного живлення (у тому числі й автономного), вентиляції, димовидалення, пожежогасіння, освітлення. У смартукритті за проєктом також будуть облаштовані кімнати відпочинку зі спортивними куточками, міні-кухня, вбиральні (з максимальним врахуванням інклюзії) – загалом усе, що може потенційно стати в нагоді.

 

Зазначимо, реалізація проєкту «на будівельному майданчику» стартувала у вересні 2024 року. Наразі у нас тривають загальнобудівельні роботи, далі – етап оснащення технікою та меблями. Цілковите завершення реконструкції очікується в І кварталі 2025 року. Із нетерпінням чекаємо на відкриття цієї захопливої локації! Тоді, на офіційному відкритті, і побачимося з командою CLUST наживо!

Проректор з наукової роботи Олег Маренков, який курує імплементацію проєкту в ДНУ, подякував партнерам за довіру й можливість створити безпечний простір для навчання та розвитку дніпровської молоді саме в ДНУ:

Це, справді, дуже актуально, потрібно і корисно не тільки для студентів чи викладачів ДНУ, а й у цілому для нашого міста, адже за сумною статистикою повітряних тривог наша область постійно в пʼятірці «найтривожніших». Такий модерний простір безпечно об’єднуватиме людей на базі нашого класичного університету для різних важливих справ.

Тож побажаємо CLUST успішної реалізації всього задуманого – в Дніпрі й на наступних локаціях в Одесі, Харкові, Сумах. А нам, університетській спільноті Alma mater, скоро наповнювати оновлений простір життям.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram