Версія для друку

Підприємства defense tech запрошують студентів ДНУ

Представники українських підприємств defense tech зустрілися зі студентами ДНУ, які здобувають інженерні спеціальності, в рамках кар’єрного заходу «Молодь ОПК». Метою ярмарку вакансій було продемонструвати, що кваліфіковані спеціалісти з вищою технічною освітою, займаючись своєю цікавою і надзвичайно важливою роботою, можуть мати гідну оплату праці із соціальними гарантіями.

Захід проходив під егідою Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України. Представники девʼяти державних наукових установ і приватних компаній знайомили студентів ДНУ зі специфікою зайнятості у сфері оборонних технологій та презентували наявні вакансії. Зокрема, до участі у кар’єрному заході активно долучилися студенти наших фізико-технічного факультету, факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем, факультету прикладної математики та інформаційних технологій, механіко-математичного та хімічного факультетів, а також вихованці ВСП «Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ», ВСП «Машинобудівний фаховий коледж ДНУ».

Враховуючи виклики сьогодення, ніша defense tech в Україні розвивається надзвичайно активно, сьогодні виникає гостра потреба у кваліфікованих інженерах в різних галузях знань.

Із актуалізацією серйозних оборонних досліджень та проєктуванням інноваційних технологічних продуктів динамічно масштабується ринок компаній-виробників. Команди експертів, що спеціалізуються на розробці та виробництві новітніх безпілотних комплексів, відкривають для молоді чудову можливість для працевлаштування. Тому навіть випускники, які досі не визначилися, чим саме бажають займатися, можуть обрати для себе найцікавіші варіанти.

 

– За 10 років війни в державі з’явився потужний національний оборонно-промисловий комплекс, який потребує молодих фахівців. Ви, майбутні інженери, є так званою «інженерною інтелігенцією України». І не важливо, чи це інженер-технолог по роботі із композитними матеріалами чи конструктор ракет – усі ці професії важливі, – наголосив, звертаючись до студентів ДНУ на відкритті заходу, представник команди Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України Денис Анісіфоров.

– У проєкті Закону України «Про державний бюджет на 2025 рік» зокрема передбачено більше 50 мільярдів гривень на модернізацію оборонно-промислового комплексу. Кошти використовуватимуться на технологічне оновлення виробничих потужностей. Це означає, що галузь розвивається, масштабується, швидко запускаються «у серію» нові продукти, а випускники ДНУ за інженерними спеціальностями матимуть роботу. Щоразу приємно розуміти, коли ми читаємо про нову зброю, яка сьогодні виробляється в Україні, що наші випускники також задіяні в цьому. «Нептун», «Пекло», Sea Baby, аналоги Mavic та інші українські розробки – це все підґрунтя нашої Перемоги, – зауважив у своєму вступному слові ректор ДНУ член-кореспондент Національної академії наук України, професор Сергій Оковитий.

– Для ефективної протидії ворогу та Перемоги Україні необхідно приділяти максимальну увагу посиленню обороноздатності держави. І це два стратегічні напрями: виробництво власної зброї та розробка технологій захисту та протидії. Наш Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара має майже 70-річний досвід роботи за цими напрямами в освіті й науці, співпраці з підприємствами оборонного комплексу, і сьогодні ДНУ активно розширює коло партнерів, – підкреслив ректор.

Більше про актуальні ініціативи нашого університету для оборони та захисту України Сергій Іванович розповів гостям у подальшій презентації. Зокрема, ректор виділив сталу роботу з відновлення воєнної кафедри для підготовки офіцерів для безпілотних систем, ракетних військ і артилерії. До уваги присутніх ректор представив й уже наявні студентські освітньо-наукові проєкти «Безпілотні літальні апарати і комплекси», «Студентська ракета», спроєктований і реалізований фахівцями ДНУ програмний комплекс, що надає комплексну інформацію для прийняття оперативних рішень тощо. Сергій Оковитий також окреслив успішну наукову діяльність колективу ДНУ оборонного спрямування, що здобула грантову підтримку за програмами Національного фонду досліджень України та ЄС Horizon2020. Це – два проєкти під керівництвом професорів Миколи Дроня й Андрія Дреуса, що за підсумками конкурсного відбору отримали фінансування загальною вартістю понад п’ять мільйонів гривень.

 

Керівники та співробітники компаній, які у стінах нашого університету шукають здібних кандидатів для залучення на нові вакансії, висловили вдячність за надану можливість пошуку молодих спеціалістів для подальшого розвитку. Оператори ринку оборонних технологій сказали:

– Щоб якісно допомогти національному ОПК, який так стрімко розвивається, необхідно мобілізувати всі ресурси. І ми як представники сфери ОПК чітко розуміємо: тут без молодих кадрів нічого не вдасться. Тому вже зараз нам спільно з освітніми закладами необхідно відпрацювати один важливий момент. Через те, що технології дуже швидко змінюються, ЗВО мають навчати не тому, що знають, а тому, що треба. Зі свого боку, ми також маємо виділяти час та ресурси, щоб ефективно працювати з освітніми закладами: коригувати навчальні програми, спілкуватися зі студентами і проводити спеціальні лекції. Загалом, бути замовниками процесу і диктувати правила інформації та навичок, потрібних, аби бути конкурентоздатними в defense tech-індустрії, – відзначив Денис, технічний директор виробничо-інноваційної компанії DeViRo, однієї із топових компаній із виробництва безпілотних авіаційних комплексів (БпАК).

До прикладу, ця компанія почала займатися безпілотниками задовго до того, як це стало мейнстрімом. Починаючи з 2014 року, компанія невтомно розвивалася. І якщо до початку повномасштабного вторгнення в колективі було близько 40 ініціативних інженерів, то нині вже практично 600. Компанія максимально швидко масштабується і відкриває нові офіси та заводи по Україні. Наразі готується й до запуску дніпровського регіонального філіалу. А все тому, що пропоновані технологічні рішення дуже добре працюють на фронті. Так, основний серійний продукт компанії пройшов державне випробування, міністерським наказом був офіційно прийнятий на озброєння та допущений до експлуатації у лавах Збройних Сил України. За 10 років ця повноцінна «бойова птаха» отримала вже сьому свою модифікацію. Тож зараз підприємство завзято шукає молодих працівників, які щиро прагнуть займатися безпілотною авіацією.

– Випускники ЗВО можуть успішно знайти себе в нашій компанії. Варіантів, справді, дуже багато. Нині у нас відкрито більше 95 вакансій, а це близько 30 унікальних спеціалізацій – від виробничих до ІТ, – розповів Денис.

За словами фахівців, для створення нового покоління технологічних рішень літальних апаратів та авіаційних комплексів наша країна вкрай потребує інженерів-конструкторів, що розуміються на теорії літакобудування, механіці, аеродинаміці; інженерів-електроніків зі знанням схемотехніки, PCB-розробок; інженерів-технологів, що працюють із композиційними матеріалами; пілотів-інженерів з організації випробувальних робіт, а також програмістів різних напрямів – низько- і високорівневого програмування програмного забезпечення, мікроконтролерів, різних embedded-розробок. Крім того, на виробництві затребувані не лише кваліфіковані інженерно-технічні працівники, а й представники багатьох виробничих спеціальностей – збиральники, формувальники, паяльщики, слюсарі, токарі, вальцювальники, пресувальники – всі ті, хто допомагає налагоджувати виробничі процеси.

Саме такі пропозиції наразі широкодоступні на ринку праці для наших студентів і випускників, які мріють працювати в команді успішних техно-стартаперів та створювати передові продукти для Перемоги України.

– Зараз у нашій країні існує велика кількість виробів і велика кількість користувачів. Це надає можливість спільними зусиллями інженерів, конструкторів, програмістів та інших спеціалістів виробляти нові продукти, які роблять неймовірні речі та безпосередньо впливають на хід війни, – говорить Ілля, інженер однієї із компаній-учасниць профільного кар’єрного заходу – колишній випускник фізико-технічного факультету ДНУ. Досвід і знання, отримані на фізтесі, чудово поєдналися з практичними навичками програмування ПЗ, які він застосовує у своїй компанії.

– У нас велика, сильна команда інженерів-розробників, які мають великий досвід, як конструктори і програмісти. Є кому підказати, направити і навчити молодших колег, – розповідає Ілля. – Проте дуже важливо, щоби ви самі мали внутрішній драйв і цікавилися розвитком у роботі, за яку будете отримувати конкурентні гроші. Ось ця навичка самостійно навчатися і постійно шукати нове – ключова для роботи в defense tech-індустрії, – підкреслює Ілля як співробітник компанії, що виробляє наймасовіші у своєму класі безпілотні літальні апарати (БпЛА). Наш випускник підтверджує: динаміка вдосконалення моделей на фронті відбувається швидше, ніж здатна змінюватися навчальна програма в закладі вищої освіти чи навіть на якомусь спеціальному курсі, який нещодавно вийшов. Тож українським фахівцям, на жаль, доводиться працювати з проблемами, які раніше ніхто не вирішував…

Власне, чим загалом цікаві безпілотна авіація та роботизовані наземні платформи? Який термін впровадження нових розробок? Як швидко змінюються технічні характеристики для military solutions? Швидкість зворотного звʼязку, параметри масштабування та фінансові ризики виробництва – усі ці теми піднімалися у виступах-презентаціях компаній-виробників.

Ефективні результати своєї діяльності загалом презентували: Державне підприємство «Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів “ДІНТЕМ”», Державне підприємство «КБ “Південне” ім. М.К. Янгеля», інноваційно-технологічні компанії DeViRo, Temerland, Airlogix, FRDM та інші.

Додатково до уваги зацікавленої студентської публіки гості представили мобільні інформативні стенди, макети та деякі реальні моделі виробів, якими можна було спробувати покерувати.

У такий спосіб університетська молодь більше дізналася про різні за призначенням БпЛА та БпАК – розвідувальні, ударні, транспортні, цивільні, комунікаційні та ретрансляційні дрони, які наразі активно використовуються в Україні. Наші студенти також отримали докладну інформацію, як можна долучитися і особисто займатися їхньою розробкою.

Організований захід став чудовим прикладом того, як спільна робота державних закладів освіти, наукових установ і приватного бізнесу створює хороші кар’єрні перспективи для молоді та сприяє Перемозі України.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram