Версія для друку

3 наукові проєкти ДНУ отримали державне фінансування

Починаємо рік із гарної новини! Три наукові проєкти молодих учених ДНУ пройшли конкурсний відбір Міністерства освіти і науки України та рекомендовані до виконання. Фінансування проєктів-переможців розпочнеться із січня 2025 року за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України.

Загалом на щорічний конкурс фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління МОНУ, з усієї України подавалися 168 проєктів у 14 наукових секціях. І тільки 82 проєкти досліджень та розробок пройшли наукову і науково-технічну експертизу та були рекомендовані до подальшої реалізації. Відповідний перелік згідно з протоколом рішення №2 засідання Конкурсної комісії МОНУ від 20 грудня 2024 року був затверджений наказом МОНУ №1801 27 грудня 2024 року.

https://mon.gov.ua/npa/pro-zatverdzhennia-pereliku-proiektiv-fundamentalnykh-naukovykh-doslidzhen-prykladnykh-naukovykh-doslidzhen-ta-naukovo-tekhnichnykh-eksperymentalnykh-rozrobok-molodykh-vchenykh-iaki-pratsiuiu

За статистикою, у 2024 році найбільше конкурсних проєктів належали до секцій: Хімія, хімічні технології та фармація; Інформаційні технології та електроніка; Механічна інженерія та машинобудування; Промислові і будівельні технології, логістика, транспорт. А найбільшу кількість проєктів, рекомендованих до виконання за рахунок видатків Державного бюджету України, запропонували університети Києва, Львова, Дніпра, Сум, Харкова та Запоріжжя.

Загалом у Державному бюджеті-2025 на фінансування нових проєктів молодих вчених закладено майже 100 мільйонів гривень.

Серед відібраних маємо три наукових проєкти молодих учених Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, які матимуть державну фінансову підтримку:

«Реінтродукція аборигенних видів флори та фауни територій, знищених або постраждалих унаслідок воєнних дій та антропогенної діяльності» (наукова керівниця – кандидатка біологічних наук Тетяна Лихолат) – секція 6: Біологія, біотехнології, медицина та реабілітація;

«Розробка та впровадження інноваційних технологій переробки водних біоресурсів для забезпечення продовольчої безпеки України» (наукова керівниця – докторка філософії Вікторія Курченко) – секція 11: Сільськогосподарські та ветеринарні науки;

«Теоретичні та прикладні аспекти дослідження деяких типів алгебр та екстремальних задач теорії наближень» (науковий керівник – доктор фізико-математичних наук Олександр Пипка) – секція 2: Математика та статистика.

Дякуємо талановитим вченим ДНУ за активну участь у міністерському конкурсі наукових досліджень та розробок. Ваші авторські проєкти є надзвичайно важливими для сталого розвитку та вирішення нагальних завдань обороноздатності України.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram