Відчути атмосферу праці в іноземному університеті
У жовтні-грудні четверо представників ДНУ пройшли закордонне стажування за програмою Erasmus+. Доцентки кафедри англійської філології факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Олена Конопелькіна і Вікторія Яшкіна викладали студентам у французькому Університеті Бордо III Мішеля де Монтеня англійську мову як другу іноземну. В італійському Університеті ла Сап’єнца доцентка факультету систем і засобів масової комунікації Юлія Гаркавенко прочитала лекції студентам-міжнародникам про функціонування медіа-ринку України в умовах війни, а проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Віктор Гассо взяв участь у семінарі з міжнародного співробітництва.
– Викладацька академічна мобільність – це унікальна можливість отримати нові знання, цікаву практику викладання та розширити власні горизонти! – прокоментувала своє відрядження до Італії Юлія Гаркавенко. – Мені випала чудова нагода протягом п’яти днів працювати в Римському університеті ла Сап’єнца та викладати лекції студентам-міжнародникам на різноманітні теми: мова ворожнечі, побудова стратегічної комунікації та функціонування медіа-ринку України в умовах війни. Можу сказати, що це безцінний досвід, який назавжди змінює життя! Спочатку важко було наважитися та вийти із зони власного комфорту, але з кожним кроком ця можливість ставала усе більш реалістичною. Безмежно вдячна за допомогу та всебічне сприяння нашому університету та італійським колегам! Якщо ви вирішите брати участь у програмі академічних обмінів, будьте впевнені, що в ДНУ вас завжди підтримають!
На важливості академічної мобільності наголошують і філологині Олена Конопелькіна та Вікторія Яшкіна. Вони вважають, що міжнародні програми дозволяють викладачам України відчути атмосферу праці в іноземних університетах, та, безумовно, сприяють міжкультурному обміну.
– Спільний професійний розвиток – важливий аспект програми стажування. На семінарах, конференціях та тренінгах ми отримуємо нові навички та знання, які зможемо потім застосовувати у своїх університетах, – говорять Олена Конопелькіна та Вікторія Яшкіна. – Зокрема, ми запросили на участь у цьогорічній міжнародній науково-практичній конференції під егідою кафедри англійської філології ДНУ професорів Університету Бордо Жана Ремі Ляпера, Катрін Лізак та Одрі Броссу. Завдяки викладанню в Університеті Мішеля де Монтеня ми ознайомилися з різними методологіями навчання та освітніми системами, що загалом сприяє глобальному обміну знаннями та ідеями, додає впевненості у власних силах та надає відчуття професійної ідентичності та мети. Також участь у програмах мобільності, на нашу думку, розвиває критичне мислення, підштовхує замислитися над власною практикою та освітнім контекстом і допомагає вдосконалити викладацькі стратегії і підходи до навчання.
Семінар із міжнародного співробітництва в Університеті ла Сап’єнца відвідали фахівці ЗВО Аргентини, Бразилії, Індонезії, Іспанії, Єгипту, США, України, Франції, Хорватії. Україну представляли ДНУ, Кам’янець-Подільський університет та Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова. Проректор з міжнародної співпраці ДНУ Віктор Гассо презентував закордонним колегам актуальні дослідження науковців та міжнародне співробітництво ДНУ, поінформував про освітній процес та історію нашого університету. Іспанський Університет Сантьяго-де-Компостела, Загребський університет (Хорватія) та Середземноморський університет Екс-Марсель II (Франція) зацікавилися спільними дослідженнями з ДНУ з математики, фізико-технічного напрямку та спільною лінгвістичною підготовкою.
– Експерти з Університету ла Сап’єнца і Європейської комісії ознайомили нас із особливостями змісту і подання проєктів у рамках програми Erasmus+: академічної мобільності, міжнародних консорціумів, проєктів Jean Monnet, – розповів про роботу міжнародної школи Віктор Гассо. – Сьогодні помітно зростає конкуренція у конкурсах міжнародних проєктів, отже й стають суворіші вимоги до їхньої якості та відповідності цілям. Україна наразі є лідером за приростом поданих проєктів, особливо Jean Monnet. Тому, зважаючи на значну увагу до України, вважаю, нам варто наполегливо підвищувати якість проєктів, які подаємо. Це дозволить залучати кошти для придбання сучасного обладнання, матеріалів та прямих виплат науковцям і викладачам.
З обома європейськими університетами – і Університетом Мішеля де Монтеня, і Університетом ла Сап’єнца ДНУ має багаторічні двосторонні угоди про співпрацю. Тож і надалі представники університету матимуть можливості закордонних стажувань.
Провідна фахівчиня відділу міжнародних
зв’язків та академічних обмінів
Світлана Філіп
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу