«Війна й слово»: зустріч із письменником Володимиром Кільченським
Наприкінці минулого року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася зустріч із письменником Володимиром Кільченським (Гузенко), яку організував Центр гуманітаристики й української мови.
Мета заходу – презентація виходу нової книги-щоденника автора «Хронометри війни. 2022-2024 рр.».
На початку вступне слово взяв випускник фізико-технічного факультету Alma mater Фідель Сухоніс – голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України – відомий письменник, журналіст, телеведучий, який відзначив наступне:
– Постать Володимира Кільченського поєднує небо і землю, минуле і сьогодення. За фахом він є авіатором, а як письменник розкрився вже на пенсії, приділяючи у власній творчості багато уваги історії рідного краю й історії України, яку він створює літературно-художними засобами.
Володимир Кільченський на зустрічі продемонстрував себе як неординарна особа з власним світоглядом, особистісним розумінням історичних та сучасних подій, а також неймовірним почуттям гумору, що отримало дуже позитивний відгук в аудиторії. Письменник органічно підхопив естафету спілкування від пана Фіделя і дещо зупинився на деяких моментах власної біографії:
– З юнацтва мене приваблювали три стихії або сфери життя – небо, історія та дівчата. З усіма ними пов’язаний мій життєвий шлях. Мені пощастило бути причетним до «великої» авіації – найбільш модернові літаки того часу та міжнародні авіалінії. Історією я займався самостійно, багато років працюючи у різноманітних бібліотеках та спеціальних фондах. Щодо дівчат, то моєю дружиною стала найкраща у моєму рідному Спаському. Саме вона і запропонувала спробувати сили у написанні книжок. Так народилася моя перша праця – трилогія «Присмак волі». А пошана авіації – роман «За київським часом».
Окремо пан Володимир представив свою останню книгу «Хронометри війни. 2022-2024 рр.». Він охарактеризував її як живий відгук письменника на події, пов’язані з російсько-українською війною:
– Мені уявляється, що ця книжка актуальна не стільки сьогодні, скільки в прийдешньому. Я глибоко вірю і в Перемогу України, і в її світлу долю, тому що наша країна та її громадяни, всі ми варті цього у власному складному шляху. І саме там для дослідників з майбутнього вона матиме значення як один із чисельних живих свідків історії.
Аудиторія заходу-презентації складалася з викладачів, працівників наукової бібліотеки, а також студентів чотирьох факультетів: української й іноземної філології та мистецтвознавства, суспільних наук і міжнародних відносин, історичного, систем і засобів масової комунікації. Студенти, захоплені емоційністю письменника, ставили йому багато питань, які стосувалися і професії авіатора, й особистого життя, і письменницької праці.
Ксенія Лютих, студентка групи УУ-22-1, звертаючись до проблем, що пролунали під час зустрічі, підкреслила:
– На мою думку, нині існує два фронти: перший – військовий, який тримають наші захисники – ЗСУ, а другий – культурний і саме він знаходиться в руках письменників, митців, вчених, викладачів, нас, здобувачів освіти, тому що непомітно для зовнішньої точки зору тут сьогодні складається майбутнє.
Володимир Кільченський подарував науковій бібліотеці ДНУ книжку «Хронометри війни. 2022-2024 рр.». Директорка бібліотеки Людмила Лучка зазначила:
– Пане Володимире, вельми дякую Вам за такий подарунок. У нашій бібліотеці є Ваші праці. Сподіваюся, що в майбутньому ми будемо з Вами неодноразово зустрічатися на Ваших творчих вечорах.
Зустріч завершилася спільним фотографуванням, автографами, обмінами думками. Спілкування виявилося настільки жвавим, що замість запланованої години, непомітно пролетіли півтори. Отже, недарма французький письменник й авіатор Антуан де Сент-Екзюпері називав саме людське спілкування найбільшою розкішшю на цій Землі. Його колега, український письменник й авіатор Володимир Кільченський підтвердив це спільно створеною приязною атмосферою заходу.
Керівник Центру гуманітаристики й української мови,
професор кафедри філософії
Сергій Шевцов
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу