Версія для друку

Зимова сесія медіашколи «Відкритий простір» для старшокласників

10 січня на факультеті систем і засобів масової комунікації ДНУ відбулася медіашкола «Відкритий простір». Викладачі разом із радою студентів підготували для школярів цікаві практичні тренінги та інтерактивні заняття. Метою заходу було ближче познайомити учнів із професією медійника, сприяти розвитку нових навичок та створити атмосферу для спілкування. Участь у заході взяли близько 30 учнів гімназій, ліцеїв та коледжів з усієї Дніпропетровщини. Зокрема, долучилися студенти дніпровських фахових коледжів – політехнічного та радіоелектроніки, учні дніпровських ліцеїв №1, 15, 28, 137, 141, 145 й Шульгівського ліцею Петриківської селищної ради.

На занятті з тележурналістики, яке провів Артем Россінський, аспірант факультету та шеф-редактор інформаційних програм Інформатор Дніпро-FM, школярі тренувалися працювати з камерою та мікрофоном. Для багатьох це був перший досвід: вони начитували складні журналістські тексти, розставляли смислові акценти, вибудовували інтонацію, працювали над постановкою професійного голосу та вчилися правильно тримати мікрофон. Родзинкою заняття стало виконання на камеру найдовшої української скоромовки, що включає понад 70 коротких скоромовок та містить 724 слова! Рада студентів факультету вкотре здивувала цікавими та захоплюючими завданнями.

– У вас буде два голоси: один – ваш звичайний голос, інший – спеціальний, професійний. Він має бути глибоким, насиченим, із правильною інтонацією та диханням. Ви поступово його розвинете. А стосовно роботи у кадрі – головне для журналіста не крутитися, інакше оператору доведеться його “ловити”, – із жартівливими настановами зазначив Артем Россінський. За його словами, результати навіть такого короткотривалого навчання були позитивними:

 

– Я бачу, що ви добре засвоюєте матеріал і швидко опановуєте навички. До речі, це не перший досвід Артема у роботі з майбутніми журналістами. На факультеті під його керівництвом функціонує гурток для школярів, до якого можуть долучитися всі охочі.

У межах експрес-лекції аспіранта факультету, аналітика, журналіста-розслідувача, фахівця з цифрового інструментарію Олександра Глазунова школярі вивчали основи коректної роботи зі штучним інтелектом. Після теоретичних порад і професійних інсайтів учасникам запропонували створити жартівливу новину за допомогою штучного інтелекту. Результати викликали справжнє захоплення як у школярів, так і у викладачів!

– Для мене це дуже цікавий досвід, адже раніше не доводилося працювати над тим, щоб зацікавити молоде покоління – майбутніх медійників обрати саме цей професійний шлях. Хоча більшість із них уже знайомі з базовими функціями штучного інтелекту, я прагнув показати їм, як ці інструменти можуть бути застосовані у професійній діяльності. Адже за штучним інтелектом – майбутнє всіх цифрових технологій, а за цими підлітками – майбутнє української журналістики, – поділився враженнями Олександр Глазунов.

Разом із Русланою Козиряцькою, викладачкою факультету та журналісткою видання «Місто і річка», учасники медіашколи вчилися перевіряти контент і виявляти фейкові новини. У сучасних умовах інформаційної війни ця тема є надзвичайно актуальною. Щоб уникнути маніпуляцій і не стресувати через вигадані жахіття, необхідно звертати увагу на джерело інформації, дотримуватися принципів медіагігієни та довіряти лише офіційним джерелам.

– Найважливіші слова, які я почула сьогодні, це: «Я щаслива, що я сюди сьогодні приїхала». На мою думку, цим усе сказано. Дітям подобається те, чим вони займаються, і дехто з них уже серйозно замислюється над тим, щоб обрати журналістику своєю професією, – зазначила Руслана.

Своїми враженнями від участі у медіашколі поділилася Ксенія Опанасенко, учениця ліцею №1 міста Кам’янського:

– Це незвично і дуже круто, адже це нові враження. Насамперед, я приїхала сюди, щоб поспілкуватися з новими людьми. Тут присутні студенти перших і третіх курсів, що є великим плюсом, адже я можу поговорити з тими, хто вже навчається і має певний досвід. Я брала участь у майстеркласі, де ми працювали з камерою. Це було хвилююче, адже ми начитували текст, який бачили вперше в житті, але організатори нас підтримали, і все вийшло!

– Метою медіашколи «Відкритий простір» є підтримка школярів у виборі майбутнього фаху. Це можливість отримати реальні навички під керівництвом практикуючих журналістів, досвідчених викладачів, аспірантів факультету. Добре налагоджена комунікація зі студентами сприяла дружньому спілкуванню. Сподіваємося, що участь у медіашколі стане для старшокласників не лише захопленням, але допоможе їм втілити власні мрії у життя, – поділилася своїми враженнями від заходу завідувачка кафедри масової та міжнародної комунікації Людмила Хотюн.

– Медіашкола «Відкритий простір» стала справжнім святом для всіх учасників – і для школярів, і для викладачів, і для наших студентів. Це чудова можливість не лише познайомити майбутніх абітурієнтів із професією, а й надихнути їх на вибір медіадіяльності як життєвого шляху. Особливо приємно бачити, як наші студенти долучаються до організації та проведення заходів, адже це не лише практика, а й приклад справжнього командного духу. У кожного учасника була можливість спробувати себе у новій ролі, отримати корисні поради та навіть відчути себе частиною нашої професійної спільноти. Ми завжди раді відкривати двері факультету для молоді, адже саме в них – майбутнє українського медіапростору, – зазначила деканеса факультету Оксана Кирилова.

Окрім яскравих вражень, усі учасники медіашколи отримали сертифікати та призи.

Координаторка медіашколи
доцентка Юлія Гаркавенко,
завідувачка кафедри масової та міжнародної комунікації
Людмила Хотюн


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram