На перетині науки і практики
29 січня Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара уклав договір про співробітництво з Луганським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром (НДЕКЦ) МВС України. Двостороння угода сприятиме підвищенню академічного та наукового потенціалу ДНУ – посиленню практичної професійної підготовки здобувачів, розширить можливості для виконання науково-дослідних робіт.
Меморандум про співпрацю підписали ректор Дніпровського університету професор Сергій Оковитий і тимчасовий виконувач обов’язків директора Луганського НДЕКЦ Роман Денисенко. За словами партнерів, укладання цього договору є важливим етапом розвитку науково-практичної співпраці між закладами вищої освіти та установами, що спеціалізуються на криміналістичній експертизі. Адже він об’єднує зусилля обох сторін у дослідженні і розвитку нових методів в експертній діяльності, вдосконаленні підготовки фахівців та інтеграції сучасних наукових розробок у практичну сферу криміналістики.
– Для Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України підписання договору з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара створить можливості для розвитку нових наукових напрямів та оптимізації процесів надання експертних послуг, сприятиме підвищенню рівня кваліфікації працівників НДЕКЦ та використанню сучасних наукових підходів у розкритті та розслідуванні злочинів, – наголосив т.в.о директора Центру Роман Денисенко.
– Зі свого боку, університет може запропонувати колегам підвищення кваліфікації із наданням сертифікатів. Також наші спеціалісти з аналітичної хімії, що чудово розуміються на прикладних методиках аналізу і синтезу, або спеціалісти-біохіміки й мікробіологи можуть долучатися до проведення експертиз на обладнанні вашого Центру. Знаючи, що у вас також є потужна юридична служба, юристи ДНУ, зокрема представники кафедри адміністративного і кримінального права, можуть стажуватися на базі НДЕКЦ, зокрема й в роботі з оформлення документів. Щодо співпраці в публікативній діяльності – знаємо, що ви у своїй структурі маєте власне відомче видання «Криміналістичний вісник». А ми на нашому хімічному факультеті видаємо науковий журнал «Journal of Chemistry and Technology», що реферується двома найвідомішими у світі наукометричними базами даних Scopus та Web of Science. Тому запрошуємо працівників вашого Центру до публікацій! – додав ректор Сергій Оковитий.
Варто розуміти, що основним напрямом діяльності Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України є здійснення криміналістичної експертизи для правоохоронних органів і суду та громадян (за договором). Це – близько 80 видів судових експертиз за кримінальними провадженнями: дослідження з дактилоскопії, трасології, графології і аналізу документів, товарознавчі і психологічні розвідки, проведення фоноскопії, досліджень фото- і відеозаписів тощо. Загалом, нині працівники експертної служби Центру проводять фахові дослідження за 28 напрямами. Крім криміналістичної експертизи, співробітники Луганського НДЕКЦ також частково займаються і науковою діяльністю, розробляючи нові методи дослідження усіляких речовин – різних хімічних, наркотичних, вибухових та інших.
– Ми більше практики, а ви науковці. Звісно, наука і практика повинні постійно перетинатися. Тож нещодавно у свою діяльність ми запровадили новий напрям – молекулярно-генетичні дослідження, – розповів Роман Миколайович.
Власне, партнерство в науково-дослідній сфері – одна із пріоритетних інтересів ДНУ та НДЕКЦ. За умовами договору вже передбачена реалізація спільних науково-дослідних та пошукових проєктів – організація науково-дослідних лабораторій і тимчасових науково-дослідних груп; створення комісій і взаємне рецензування науково-дослідних робіт, дисертацій і методичних розробок; координація навчально-наукових грантів, конкурсів та інших форм залучення наукових інвестицій; спільне проведення наукових заходів та участь у міжнародних науково-освітніх програмах. У навчально-методичній сфері також чітко визначена співпраця з розроблення нових навчальних технологій, курсів і програм; запровадження елементів дуальної освіти та проведення стажувань й навчально-виробничих практик для набуття високих професійних компетентностей із подальшим працевлаштуванням здобувачів освіти.
На додаток до цього досить широко спектру запланованого співробітництва керівники установ домовилися й про взаємодію у соціально-культурній сфері. Зокрема, в організації проєктів у сфері молодіжної політики, неформальної освіти, змістовного дозвілля і спорту. Так, Сергій Іванович запропонував долучити колектив Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру до профорієнтаційних заходів ДНУ для абітурієнтів Дніпропетровщини. Один із варіантів – проведення екскурсій Центром, під час яких учні ознайомляться з важливою роботою експертів-криміналістів. Тим самим, сподіваються, популяризувати науку серед молоді – зацікавити нинішніх школярів України такими галузями, як хімія, фізика, юриспруденція.
– Для нас це дуже перспективний напрямок, бо нам необхідно постійно поповнювати кваліфіковані кадри. Адже зазвичай 99% кримінальних проваджень потребують судової експертизи. Без неї і без спеціальних знань наших співробітників в суді вони часто не розглядаються, – прокоментував пан Денисенко.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу