Версія для друку

Нові проєкти мобільності Erasmus з Грецією, Естонією та Францією

Минулого тижня менеджери з міжнародної співпраці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара взяли участь у низці онлайн-зустрічей, присвячених упровадженню нових європейських проєктів академічної мобільності Erasmus+ (КА171) в нашому університеті.

22 січня в.о. проректора з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Віктор Гассо, деканеса факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Ольга Воронкова та в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків та академічних обмінів Дмитро Меліхов зустрілися з колегами із Талліннського коледжу охорони здоров’я. Естонський заклад представляли начальниця відділу міжнародних відносин Ґрете Сийру, керівниця програми з ерготерапії, старша викладачка Ганна-Марія Пилдма, проєктна менеджерка Єва Епнер та ерготерапевт і викладачка Лія Третякова.

ДНУ і Талліннський коледж охорони здоров’я планують налагодити спільні академічні обміни студентами. Під час зустрічі обговорили деталі угоди щодо впровадження мобільності. Зокрема, естонські колеги попрохали надати потрібну інформацію для подання до Національного агентства програми Erasmus+ у Таллінні та окреслили перспективи фінансування. За попередніми домовленостями протягом року три студенти-реабілітологи ДНУ матимуть змогу семестрового навчання в Естонії. Ерготерапевти обох закладів фахово обговорили споріднені освітні програми та дисципліни для онлайн-викладання студентам ДНУ.

Того ж дня відбувся консультаційний вебінар із грецьким Університетом Аристотеля в Салоніках. Менеджер європейських освітніх програм мобільності Університету Аристотеля Ніколаос Ліоліос докладно розповів учасникам заходу з університетів Албанії, Вірменії, Грузії, Єгипту, Йорданії, Індії, Казахстану, Молдови, Непалу, ОАЕ, України, ПАР, Японії про зміни у фінансуванні академічних обмінів Національним агентством Erasmus+ в Афінах. Відтепер університети-учасники мобільності на власний розсуд вирішуватимуть, скільки працівників номінувати на викладання, а скільки – на стажування. Раніше цей розподіл визначало грецьке Національне агентство Erasmus+. Ще одне нововведення: Університет Аристотеля виділятиме квоти на мобільність регіонам, а не країнам. Наприклад, Україна входить до регіону II разом із Вірменією, Азербайджаном, Грузією, Білоруссю та Молдовою. Також учасники вебінару ознайомилися з особливостями укладення угоди між університетами-партнерами про мобільність і мали змогу поставити запитання наприкінці заходу.

Ще одна зустріч із подання проєкту КА171 відбулася 24 січня із представницями французького Університету Мішеля де Монтеня у місті Бордо: координаторкою партнерства зі Східною Європою Джоанною Артіко та професоркою-філологинею Катрін Лізак. ДНУ представляли Дмитро Меліхов та доцентка кафедри англійської філології Наталія Сафонова.

Йшлося про розширення співпраці, перерозподіл квот на мобільність і вимоги до студентів – учасників мобільності. Зокрема, сторони домовилися про участь у програмі обміну бакалаврів (минулі роки проєкт був орієнтований на магістрів) та додаткову фінансову підтримку для пільгових категорій студентів. Усі апліканти мають володіти французькою на рівні В1 та англійською на рівні В2. Ймовірна кількість учасників нового циклу програми – 3 студенти та 4 викладачі. Французькі колеги зазначили, що якщо раніше освітній процес для студентів ДНУ зосереджувався переважно на британських англійській мові та культурі, то тепер нові дисципліни є не тільки філологічними (Imagination in Literature; Linguistics), але й будуть цікаві майбутнім філософам (English Philosophy; Francis Bacon’s Era; Epistemology).

Відділ міжнародних зв'язків та академічних обмінів


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram