Версія для друку

Вітаємо юних дослідників!

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара долучився до відзначення переможців обласного конкурсу лепбуків «Забуті експерименти».

 

11 лютого на церемонії вручення дипломів учасників та переможців урочисто вітали ректор ДНУ доктор хімічних наук, професор Сергій Оковитий та деканеса хімічного факультету кандидатка хімічних наук, доцентка Світлана Коптєва. Представники хімічного факультету ДНУ, зокрема, експертно оцінювали конкурсні роботи за хімічною тематикою.

 

– Головне завдання освітянина – дати можливість кожному школяреві визначитися, що йому до вподоби, зацікавити його певним фахом та науковим напрямом, – зауважив ректор ДНУ, звертаючись до учасників конкурсу. – Від мудрості й професіоналізму наставників залежить успіх перших професійних кроків. Завдяки завзятості таких освітян, як Оксана Василівна Бутурліна, як ваші шкільні учителі у вас є можливість спробувати себе в хімії, фізиці, біології, інших науках для того, щоб обрати справу до душі, якій ви присвятите свій карʼєрний шлях. Тож пробуйте, експериментуйте, будьте відкритими до нових знань!

 

Обласний конкурс лепбуків (саморобних книжок-складанок) «Забуті експерименти», що проходив протягом жовтня 2024-січня 2025 років, зібрав близько 150 талановитих учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти з усієї Дніпропетровщини. Організовувався він Комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради у межах дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня «Розроблення та впровадження навчально-методичного забезпечення STEM-освіти в умовах реформування освітньої галузі». Основні цілі заходу – популяризація STEM-освіти, розвиток наукової грамотності здобувачів та підвищення інтересу до дослідницької й експериментальної діяльності.

 

– До уваги прискіпливого журі юні учасники представили 62 конкурсні роботи, створені за підтримки своїх наставників-вчителів. У підготовці конкурсних матеріалів школярі виявили неабиякий творчий підхід і розробили оригінальні лепбуки про наукові експерименти чи дослідження, які відіграли важливу роль у розвитку науки, але вважаються забутими, маловідомими. У них автори докладно дослідили історію науки, життя і діяльність видатних світових та вітчизняних мислителів і винахідників, – розповіла ініціаторка й керівниця проєкту Оксана Бутурліна, завідувачка кафедри управління інформаційно-освітніми проєктами Дніпровської академії неперервної освіти.

 

Відповідно до затверджених критеріїв експертне журі у підсумку визначило 26 робіт-переможців: 11 – у номінації «Великі експериментатори», 7 – у номінації «Відродження відкриттів: дослідження забутих експериментів», 8 – у номінації «Історична розкопка експерименту».

Найкращих творців наукових лепбуків нашого регіону на церемонії особисто привітали начальниця управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради Лілія Гиренко та координаторка заходів ГО «Асоціація Ноосфера» Катерина Логінова. Від них кожен учасник і переможець конкурсу урочисто отримав диплом. Також дипломами за підтримку талановитих дітей, розвиток їхньої наукової грамотності та підвищення інтересу до дослідницької й експериментальної діяльності були відзначені й педагогічні працівники та керівники закладів освіти-учасників конкурсу.

Вітаємо усіх переможців і ми! Дякуємо за ваш внесок у розвиток науково-технічної творчості в Дніпропетровській області!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram