Версія для друку

Круглий стіл «Мовний форпост в Україні: реалії та перспективи»

21 лютого в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувся важливий захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Ініціаторкою проведення круглого столу «Мовний форпост в Україні: реалії та перспективи» була представнниця Уповноваженого із захисту державної мови в м. Дніпро Кристина Головачова.

На початку конструктивного діалогу до всіх присутніх із вітальними словами звернувся ректор ДНУ, член-кореспондент НАН України професор Сергій Оковитий. Співорганізаторами та учасниками круглого столу були й науковці та студенти нашого університету.

 

У виступі в.о. завідувача кафедри української мови професорки Наталії Голікової закцентовано проблему щодо української мови як визначального чинника збереження й утвердження національної ідентичності. Підкреслено, що мова – це основний етнотворчий компонент, із допомогою якого зміцнюється історична пам’ять, утверджується національний патріотизм і самогідність українського народу, який віками бореться за свою волю й незалежність.

 

Доцентка кафедри української мови Валерія Самойленко у своїй доповіді «Поширення української мови у світі та способи її популяризації» наголосила на зацікавленні українською мовою за кордоном. Доповідачка окреслила основні чинники, що сприяють поширенню мови, зокрема культурні й освітні заходи, що проводять представники української діаспори, а також запропонувала шляхи підвищення престижу української мови через сучасні цифрові платформи та міжнародну співпрацю.

 

Під час заходу студенти українського відділення факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Марія Франко і Марія Ватковська презентували результати соціолінгвістичного експерименту на тему: «Як змінилося ставлення громадян до мови з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну». Спираючись на відповіді близько 200 респондентів на запропоновані запитання анкети, молоді дослідниці проаналізували істотні зміни в сучасному суспільстві щодо функціонування української мови та інших мов у державі. Результати експерименту засвідчили, що для багатьох громадян України саме українська мова наразі постає не лише засобом комунікації, а й важливим символом національної ідентичності, дієвою зброєю проти ворога.

В.о. завідувача кафедри української мови
Наталія Голікова


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram