Версія для друку

Наукова робота ученого ДНУ – в об’єктиві переможця фотоконкурсу

Фотознімки роботи старшого наукового співробітника НДІ біології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Сергія Єрмоленка посіли перше місце на конкурсі наукових зображень від WikiScience Contest. Світлини дослідника з ДНУ, відзначені в категорії «Люди в науці», зроблені у 2024 році під час 29-ї Української антарктичної експедиції на станцію «Академік Вернадський».

Категорія «Люди в науці» присвячена світлинам науковців у процесі дослідження, експерименту, експедиції чи розкопок. 2024 року у цій журі відзначило дві світлини одного переможця – серію фото з науковцем-біологом ДНУ Сергієм Єрмоленком під час роботи серед криги на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови, що біля західного узбережжя Антарктичного півострова – це за 15 000 кілометрів від України. Автором переможних світлин із найпівденнішого континенту Землі виступив колега-геофізик Олександр Богомаз.

Із березня 2024 року учений Alma mater разом із 13 іншими учасниками української антарктичної експедиції досліджує Антарктику – проводить дослідження наземних екосистем. До його завдань входить моніторинг стану різних видів антарктичних організмів у різні періоди року та виявлення чинників, які можуть вплинути на стан їхнього існування. Проведення подібних тривалих досліджень дозволить ученим зробити певні важливі висновки та прогнози, враховуючи тенденцію зміни природних умов через збільшення середньорічних температур.

Для нашого 33-річного вченого це перша і омріяна антарктична експедиція, до складу якої, до речі, потрапив з другої спроби – через 8 років. Адже про Антарктиду він мріяв ще зі студентських років, коли почав читати про полярні експедиції та переглядати документальні фільми про цей континент. Першу спробу податися на участь в антарктичній експедиції учений зробив у 2015 році, проте тоді не вдалося пройти перший етап відбору. Здобувши додаткового наукового досвіду за роки, другу заявку Сергій зробив у 2023 році – і, нарешті, отримав схвальний відгук.

До експедиції кандидат біологічних наук Сергій Єрмоленко працював старшим науковим співробітником Науково-дослідного інституту біології ДНУ, де зосереджувався на дослідженнях, пов’язаних із вивченням впливу промислового забруднення на популяції тварин. Зокрема, серед найбільших наукових інтересів ученого – дослідження стану земноводних і плазунів в умовах степової зони України та екотоксикологія – вплив забруднювачів на популяції водних і навколоводних тварин. Він є автором понад 50 наукових робіт, у тому числі публікацій, які входять до міжнародних наукометричних баз Scopus та Web of Science. Також був переможцем обласного конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині» та міжнародного конкурсу Quarry Life Award 2018 HeidelbergCement (Німеччина). Крім того, біолог Сергій Єрмоленко неодноразово був відповідальним виконавцем держбюджетних тем. Останнім часом у своїй роботі зосереджувався на науковому керівництві молодіжної науково-дослідної роботи з упровадження нетрадиційних об’єктів аквакультури і геліцекультури в агропромисловий комплекс та опанування нових територій Каховського водосховища.

Щиро вітаємо нашого колегу з успіхом у національному конкурсі наукових світлин! Дякуємо за внесок у розвиток та популяризацію науки в Україні!

До слова, церемонія нагородження переможців Конкурсу наукових зображень-2024 відбудеться у змішаному форматі вже цієї суботи – 29 березня.

Більше про конкурс:

Конкурс наукових зображень – це щорічна масштабна міжнародна кампанія, метою якої є популяризація науки через якісні світлини та графічні матеріали, які пізніше ілюструватимуть наукові статті у Вікіпедії. Українську частину проводить ГО «Вікімедіа Україна».

Національний етап цього конкурсу статей, наукових фотографій та інших зображень для ілюстрування Вікіпедії тривав із 20 листопада до 20 грудня 2024 року.

Традиційно конкурсні роботи розподілялися у п’яти номінаціях:

• «Живі організми» (світлини комах, рослин, птахів);

• «Мікроскопія» (світлини, зроблені за допомогою різних методик мікроскопії);

• «Люди в науці» (світлини науковців із різних галузей у процесі роботи);

• «Нефотографічні зображення» (візуальні зображення, які не є фото)

• «Загальна категорія».

Після завершення прийому конкурсних робіт було сформоване журі, куди увійшли українські спеціалісти різних наукових галузей, що представляють авторитетні українські та міжнародні наукові установи. Вони обирали найкращі світлини, визначивши по три переможці в кожній категорії.

Усі конкурсні зображення оцінювалися експертами за чотирма основними критеріями:

• науковість (відповідність тематиці конкурсу та наукова цінність матеріалу);

• якість підпису українською та англійською мовами;

• цінність зображення для Вікіпедії та Вікісховища;

• естетичність (технічна якість, чіткість тощо).

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn