Версія для друку

Допоможемо Палацу разом

Шановна спільното містян, партнери і друзі Alma mater!

Із Палацом студентів повʼязані теплі спогади студентських років тисяч випускників Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та інших ЗВО міста Дніпра. Його рампа яскраво освітлювала усі молоді таланти…

26 березня внаслідок масованої ворожої атаки ударними БпЛА на місто історична будівля нашого улюбленого Палацу культури студентів ДНУ зазнала значних пошкоджень.

Тоді ворожим обстрілом у Палаці було вибито 105 вікон та пошкоджені кімнати.

На жаль, Палац культури студентів – не єдиний постраждалий об’єкт університету. Також помітних пошкоджень зазнав Навчально-науковий комплекс «Акваріум», розташований на Монастирському острові. У нашому живому музеї прісноводної фауни вибито 16 вікон.

28 березня пошкодження отримали гуртожитки №2 і 3 (вибито 40 вікон), а також Палац спорту ДНУ.

Зараз усі ці об'єкти потребують нашої підтримки!

Задля швидкого і повного усунення наслідків атаки пропонуємо усім небайдужим долучитися до благодійного збору.

Як можна допомогти?

Перерахувати кошти за реквізитами:

ДНУ імені Олеся Гончара

ЄДРПОУ 02066747

банк: Держказначейська служба України м. Київ

UA298201720313251001301018229

Призначення платежу: благодійна допомога ДНУ для усунення наслідків атаки Палацу культури та Акваріуму

Кожен ваш внесок буде важливим!

Віримо, що спільно ми знову зможемо наповнити життям ці унікальні місця Alma mater!

Розкажемо детальніше, як проходила ліквідація прильоту уламків дрону на подвір’я Палацу культури студентів ДНУ. Загалом, після повного обстеження пошкодженими виявилися 105 вікон, у тому числі й великі арочні, загальною площею 330 кв. м.

Об’єднаними зусиллями співробітників та керівників творчих колективів Палацу та небайдужих студентів на наступний ранок після шахедної атаки організували масштабне прибирання приміщень від потрощених меблів та скла. До прибирання долучилися двірники та прибиральниці університету. З ліквідацією наслідків та з упорядкуванням прилеглої території від обгорілих і повалених дерев також допомагали комунальні служби Дніпра.

28 березня у Палаці культури студентів ДНУ вже проводилося остаточне наведення порядку – мили підлогу, відновлювали елементи інтер’єру. Ректор Сергій Оковитий на місці особисто подякував співробітникам Палацу та студентам, які добровільно відгукнулися на заклик про допомогу у прибиранні наслідків обстрілу (і навіть прийшли із власним інвентарем!).

– Дякуючи згуртованості університетської спільноти, ми вже прибрали розбите скло і всі зруйновані елементи меблів та стін. Наразі ми опрацьовуємо всі доступні варіанти, аби комплексним шляхом вирішити питання термінового встановлення вікон та відновлення будівлі – для забезпечення у приміщеннях нормального температурного режиму, щоб можна було далі працювати.

До речі, завдяки швидкому реагуванню адміністрації наш університет вже отримав благодійну допомогу у вигляді необхідних будівельних матеріалів.

Так, ректор Сергій Оковитий зустрівся із представником Громадської організації «Проліска» Максимом Ковальовим та іншими співробітниками організації, який у межах проєкту УВКБ ООН (код контракту 21141Y25M162685) передав будматеріали, аби швидко закрити віконні і дверні пройми. Зокрема, було передано 120 плит OSB-3 та 10 пластикових вогнетривких брезентів (тарпаулінових тентів) – для будівлі Палацу і 10 плит OSB-3 – для будівлі Навчально-наукового комплексу «Акваріум», що на Монастирському острові, яка також постраждала внаслідок обстрілу. Там було вибито 16 вікон загальною площею 60 кв. м.

– Наша організація, яка здійснює свою діяльність завдяки підтримці Організації Об’єднаних Націй, активно співпрацює з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара з 2022 року. Від початку повномасштабного вторгнення разом зі спільнотою ДНУ ми провадили кілька гуманітарних проєктів із облаштування гуртожитку для освітян-переселенців зі Слов’янська, Бахмуту, Луганська, а також мешканців Маріуполя, яких на свою базу прийняв дніпровський університет. Тому і в цій ситуації ми негайно розглянули можливість надання гуманітарної допомоги нашим партнерам, – розповів представник ГО «Проліска», який сам раніше мешкав у Сіверськодонецьку.

Додатково з метою швидкого ремонту об’єктів ДНУ до справи долучився і Вадим Шуйдін – директор будівельної компанії «Моноліт» та Громадської організації «Комфортна країна», який раніше вже допомагав університету з відновленням меморіалу загиблим у Другій світовій війні студентам і працівникам ДНУ. Тепер пан Вадим організував доставку потрібних будматеріалів та виконання ремонтних робіт бригадами робітників.

– Колись давно я був студентом геолого-географічного факультету Дніпровського національного університету, навчався у 2-у корпусі. Тому мені небайдуже, що відбувається в Alma mater. Шкода, що так трапилося. Дуже хочу допомогти. Тож для відновлювальних робіт я виділив співробітників, інструменти і матеріали. Наскільки зможу – допоможу, – говорить небайдужий випускник Вадим Шуйдін.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn