Версія для друку

Про ветеранську політику – разом із Президентом

2 квітня Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара радо вітав Президента України Володимира Зеленського, голову Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергія Лисака і команду амбасадорів регіонального соціального проєкту для ветеранів «Титани.UA».

Робоча зустріч у Дніпрі проходила в університетському безпечному просторі – смартукритті CLUST SPACE DNIPRO. Президент та очільники державних і обласних органів влади докладно обговорили ветеранську політику в області, а також перспективи впровадження кращих практик Дніпропетровщини на рівні України.

Також Володимир Зеленський оглянув тематичну фотовиставку «Титани: історії незламності. Шлях добровольця», розташовану у шелтері ДНУ.

Як зазначив Президент у своїх офіційних акаунтах у соціальних мережах:

– Всі хороші ініціативи, які є в областях і працюють ефективно, мають масштабуватися на всю країну.

Дуже важливо, що люди повертаються в життя, що вони дуже потрібні. І вони не інші, вони такі самі, але пройшли інший шлях, героїчний шлях. Думаю, що якщо можна розвивати таку систему для всієї держави за прикладом Дніпровщини, то в усіх громадах були б вдячні.

Проєкт «Титани.UA» – це унікальна регіональна програма, ініційована головою Дніпропетровської ОВА Сергієм Лисаком для підтримки Захисників і Захисниць на шляху відновлення та реалізації в цивільному житті. Вона надає дієву допомогу воїнам-ветеранам, які зазнали важких поранень на фронті, пройшли лікування та реабілітацію, дозволяючи їм знову почуватися корисними й важливими.

На зустрічі з Главою держави начальник обласної війкової адміністрації Сергій Лисак, зокрема, представив здобутки проєкту за рік. За його повідомленням, наразі програму проєкту реалізує кожна з 86 територіальних громад регіону. У подальшому фокусі уваги – питання працевлаштування воїнів-ветеранів і співпраця з бізнесом, спортивна реабілітація, а також – безпосереднє масштабування проєкту «Титани.UA» на інші регіони України.

– У планах створити однойменну асоціацію. Доєднатися до неї вже виявили бажання Харків, Суми, Херсон.

Командою працюємо над додатком, який незабаром запустимо. Оборонці повертаються з фронту і не всі знають, куди звертатися. У застосунку будуть відповіді на всі питання.

Говорили загалом про ветеранську політику. Про вдосконалення програм підтримки воїнів, прийнятих на рівні області та усіх громад. Наші амбасадори активно долучаються до ініціатив. Вони – рушії змін на місцях.

Торкнулися необхідності будівництва соцжитла для ветеранів. Окрема тема – адаптивний спорт. Хлопці наголосили, що заняття допомагають їм у реабілітації. Вони їздять на змагання. Круто виступили на Іграх нескорених.

Вдячний Президенту за оцінку роботи. Він зазначив, що наш досвід можна впроваджувати на рівні держави. Готові ділитися напрацюваннями, – підкреслив на своїх сторінках у соцмережах очільник обласної ОВА.

Як відомо, запуск застосунку для ветеранів, який повідомлятиме про програми, що вже існують на рівні держави та області, очікується наприкінці квітня 2025 року. Штучний інтелект надаватиме інформацію про всі питання щодо реабілітації, отримання необхідних довідок, профорієнтації та навчання, а також спортивних активностей.

Крім того, вже зараз проєкт «Титани.UA» займається пошуком земельних ділянок під будівництво соціального житла для ветеранів. Розроблений єдиний проєкт будівлі ветеранського простору для обласних центрів, який міститиме басейн, спортзал, ЦНАП, кабінети для юридичних консультацій. На його основі створюватимуть менші ветеранські простори для районних центрів.

Нагадаємо, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара також залучається до реінтеграції ветеранів. Фахівці університету комплексно підходять до вирішення питань фізичного та психологічного відновлення військовослужбовців та населення. Наразі наш університет – єдиний в області, що має спектр спеціальностей, які забезпечують підготовку фахівців-реабілітологів у широкому сенсі. Це професійна підготовка здобувачів освіти за такими спеціальностями, як: I7 Терапія та реабілітація (ОП Фізична терапія, ерготерапія), I10 Соціальна робота та консультування (ОП Соціальна робота) – на факультеті медичних технологій діагностики та реабілітації; A6 Спеціальна освіта (ОП Спеціальна освіта: логопедія та корекційна психопедагогіка) C4 Психологія (ОП «Кризова та реабілітаційна психологія) – на факультеті психології та спеціальної освіти.

А ще з розумінням актуальності реабілітаційної терапії не тільки під час війни, а й після Перемоги, на факультеті медичних технологій діагностики та реабілітації розглядається відкриття спеціального простору Veteran Hub.

ІАА «УНІ-прес»
за матеріалами відкритих джерел
Фото: з офіційних акаунтів Володимира Зеленського, Сергія Лисака


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn