Версія для друку

Представники ДНУ – на Нижньосилезькому форумі відбудови України

19-20 березня у Вроцлаві відбувся Нижньосилезький форум відбудови України – потужна інвестиційно-економічна платформа за участі компаній та установ з Польщі та України. До роботи поважного зібрання долучилася делегація з Дніпропетровської області на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради Миколою Лукашуком – представники органів влади, бізнесу та наукової спільноти. Пропозиції ДНУ для співпраці презентувала доцентка кафедри загального мовознавства і слов'янознавства Юлія Датченко.

Мета ініціативи – розвиток співпраці між Україною та Польщею в контексті відбудови післявоєнної України, залучення інвестицій, обмін досвідом у сфері відновлення інфраструктури, освіти та економіки.

У заході також взяли участь Василь Боднар – Посол України в Польщі, Якуб Стефаняк – заступник голови канцелярії Прем’єр-міністра Польщі, маршалок Нижньосилезького воєводства Павел Ганчарж. «Нижня Силезія відкрита, креативна і тому є економічним та інфраструктурним серцем Польщі. Ми будуємо мости порозуміння між нашими регіонами-партнерами в Україні. Сьогодні представники регіонів України, а також підприємці презентують план відбудови зруйнованої війною країни, – сказав маршалок Павел Ганкарж. – Ми будемо говорити про конкретні ідеї, як це зробити».

Основні теми форуму:

– економічна співпраця та інвестиції (презентація проєктів, спрямованих на відбудову регіонів України, обговорення можливостей залучення польських компаній до відновлення інфраструктури);

– роль науки та освіти у відбудові України (перспективи співпраці між українськими та польськими університетами);

– гуманітарна допомога та соціальні ініціативи (підтримка внутрішньо переміщених осіб, реабілітація військових та цивільного населення).

У рамках дискусій про роль науки та освіти у відбудові України Юлія Датченко презентувала напрацювання ДНУ у сфері міжнародної співпраці, можливості реалізації спільних освітніх програм та розширення академічних обмінів. Так, під час зустрічі з координаторкою міжнародної діяльності Державного Навчального Закладу «Колегіум Вітелона» докторкою Беатою Скварек йшлося про стажування викладачів, проведення спільних конференцій і онлайн зустрічей, практик для студентів з України. Пані Беата Скварек висловила готовність до співпраці, зокрема з написання спільних проєктів. Також встановлені зв’язки з представником Вроцлавської політехніки для налагодження наукової співпраці та залучення польського досвіду.

Загалом, під час переговорів у Вроцлаві було визначено понад дві тисячі інвестиційних проєктів у різних сферах відбудови України. Польський Банк Розвитку отримав акредитацію Європейською Комісією для участі в реалізації програми Ukraine Facility, що передбачає надання банківських гарантій для підтримки проєктів в Україні. Завдяки цьому компанії, які зареєстровані в Україні, отримають доступ до вигідних умов фінансування проєктів.

Юлія Датченко, доцентка кафедри
загального мовознавства і славістики;
відділ міжнародних зв’язків та академічних обмінів


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn