Версія для друку

На факультеті економіки відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

3-4 квітня 2025 року на базі факультету економіки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара була проведена Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Економіка і менеджмент–2025: перспективи інтеграції та інноваційного розвитку». Такі конференції є чудовою можливістю для студентів та професорів обмінюватися знаннями, дослідженнями та ідеями. Факультет економіки ДНУ продовжує свою роботу на науковому фронті та об’єднує вітчизняних і закордонних науковців задля пошуку напрямків вирішення актуальних питань сьогодення щодо розвитку економіки, підприємництва та менеджменту в умовах глобалізації, встановлення контактів між вченими різних країн.

Конференція проходила протягом двох днів, свої наукові доробки представили аспіранти, науково-педагогічні працівники та студенти ДНУ, а також науковці з різних регіонів України, закордонні науковці.

Відкрив конференцію ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор хімічних наук, професор Сергій Оковитий, який привітав учасників та зазначив:

– Такі конференції є чудовою можливістю для студентів та професорів обмінюватися знаннями, дослідженнями та ідеями. Наукові дослідження є і будуть підґрунтям для успішного економічного, правового, соціального, культурного та освітньо-наукового розвитку країни.

Традиційно на пленарному засіданні привітала учасників конференції деканеса факультету економіки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, заслужена діячка науки і техніки, докторка економічних наук, професорка Тетяна Гринько, яка зазначила, що конференція відбувається у надзвичайно складний час в умовах війни. Проте проведення заходу свідчить про те, що життя має тривати і наукові дослідження мають знаходити рішення з актуальних проблем розвитку економіки, підприємництва, менеджменту, туризму в непростих умовах сьогодення.

Робота конференції організовувалася в онлайн-форматі за 11 секціями, зокрема: інноваційні стратегії підприємництва: теорія та практика; стартапи в Україні: виклики та шляхи успіху; підприємництво в умовах кризи: адаптація та виживання; електронна комерція: виклики та можливості для традиційного бізнесу; фінансові механізми забезпечення відновлення економіки України в сучасних умовах; глобальний трейдинг і міжнародний бізнес; цифрова економіка, бізнес-аналітика та облік: сучасні тенденції та перспективи; маркетинг: програми, інструменти в умовах кризи; сучасні тенденції розвитку корпоративного менеджменту: міжнародний та український аспекти; мейнстрим розвитку міжнародного туризму; драйвери конкурентоспроможності індустрії гостинності.

Під час онлайн-засідань у доповідях зарубіжних і українських науковців було окреслено коло проблемних питань, зокрема щодо пошуку нових підходів до забезпечення економічного розвитку суб’єктів підприємництва в сучасних умовах глобальної нестабільності та військової агресії.

Співорганізаторами конференції виступили Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Дніпропетровська торгово-промислова палата (м. Дніпро, Україна); Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (м. Дніпро, Україна); Полтавський державний аграрний університет (м. Полтава, Україна); Поліський національний університет (м. Житомир, Україна); Університет прикладних наук (м. Міттвайда, Німеччина); Центр менеджменту м. Інсбрук (м. Інсбрук, Австрія); Британський університет (м. Дубаї, ОАЕ); Софійський університет Святого Климента Охридського (м. Софія, Болгарія); Університет Лусофони (м. Лісабон, Португалія); Університет Саламанки (м. Саламанка, Іспанія).

Захід пройшов у дружній атмосфері, науковці та практики мали можливість обмінятися думками щодо задекларованих тематик. Під час проведення конференції за секціями жвавий інтерес викликало обговорення проблемних питань, що дало можливість відзначити високий загальний рівень наукових досліджень учасників, які брали активну участь в онлайн-конференції.

Під час підведення підсумків конференції організатори та учасники відзначили високий науково-практичний рівень доповідей, де всі дослідження мають чітко виражений практичний характер. Професорка Тетяна Гринько наголосила на важливості інтеграції наукових досліджень у міжнародний та європейський простір, а також побажала науковцям натхнення та успіхів у подальших дослідженнях. За результатами роботи конференції було видано збірник тез доповідей.

Такі конференції відіграють важливу роль у сприянні розвитку наукової спільноти та обміну знаннями між науковцями. Сподіваємося, що учасники змогли знайти нові перспективи та ідеї для вирішення актуальних проблем сьогодення.

Заступниця декана факультету економіки
Ольга Пащенко


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn