Студенти з-понад 20 країн світу відзначили ювілей кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, яка вже чверть століття навчає студентів-іноземців російської та української мов.
Саме цій події було присвячено XVII Міжвузівську науково-практичну конференцію іноземних студентів, робота якої проходила 25 квітня в Палаці студентів ДНУ імені Олеся Гончара.
У цьому вже традиційному для нашого університету заході взяли участь студенти-іноземці з різних вузів міста: з Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, з Дніпропетровської медичної академії та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та інших.
Учасники конференції приїхали навчатися в Україну з Китаю, Тунісу, Туреччини, Палестини, Анголи, Алжиру, Малі, Конго, Індії, Нігерії, а також Киргизстану, Туркменістану, Узбекистану, Молдови та Азербайджану.
Тематика заходу — «Наповнимо музикою серця» була цілком присвячена чаруючому феномену музики, що має здатність навіть без слів об'єднувати людей, а також його культурним особливостям в різних країнах світу.
На відкритті конференції з вітальним зверненням до гостей та учасників заходу виступила завідувач кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців, професор Олена Іванівна Панчеко, яка зазначила, що великим досягненням сьогодні є те, що в цьому залі зібралися представники багатьох країн світу. «Ми разом з вами робимо величезну справу. Ми показуємо, як люди повинні дружити і як мова має об'єднувати». Також Олена Іванівна провела невеличкий екскурс в історію кафедри, представивши до уваги усім присутнім зворушливу відео-презентацію.
Протягом усієї конференції студенти-іноземці висловлювали своє захоплення українською музикою і знайомили гостей заходу та один одного з музикою та музичними інструментами своїх рідних країн. Для виступу перед іноземною аудиторією студенти підготували неймовірно цікаві та пізнавальні доповіді, що занурили слухачів у чудовий світ казкової музики.
На цьому інтернаціональному святі дружби народів лунали киргизькі, індійські, китайські та арабські пісні. Зі сцени звучали проникливі звуки скрипки, мелодійні акорди гітари та запальні ритми арабського барабану дарбуки. Найнеочікуванішими з усіх стали виступи китайського студента, який виконав російський романс «В лунном сиянии» та студентів з Нігерії, які в національних костюмах заспівали українську народну пісню «Ти ж мене підманула» та російську «Синий иней», яка завершувала святковий захід.
Крістіна Калайчева,
студентка факультету систем і засобів
масової комунікації
ДНУ ім. О. Гончара